W dniach 5-7 kwietnia 2024r Gwardia Opole będzie organizatorem turnieju grupy J, 1/8 finałów Mistrzostw Polski juniorów młodszych.
Do Opola przyjadą zespoły KS Vive I Kielce, MKS Padwa Zamość oraz MKS Brodnica. Gospodarze Gwardia I Opole (bilans bramek +39) oraz Vive I Kielce (bilans bramek +68) nie przegrały jeszcze meczu natomiast zespół z Brodnicy oraz Zamościa awansował z drugiego miejsca, doznając jednej przegranej podczas 1/16 finałów.
Terminarz spotkań:
5.04.2024 (piątek) Vive Kielce - Padwa Zamość, Gwardia I Opole - MKS Brodnica
6.04.2024 (sobota) MKS Brodnica - Vive I Kielce, Gwardia I Opole - Padwa Zamość
7.04.2024 (niedziela) PAdwa Zamość - MKS Brodnica, Gwardia I Opole - KS Vive I Kielce
Awans uzyskają dwa najlepsze zespoły.
Mistrzowie i wicemistrzowie opolskiej ligi juniorek młodszych oraz juniorów młodszych przystąpili do 1/16 finałów Mistrzostw Polski.
W Świebodzicach z grupie C zmierzyły się w dniach 22-24 marca zespoły: MKS Victoria Świebodzice, MLUKS Tułowice, MKS PR Gniezno i KPR Gminy Kobierzyce
Nasz zespół spotkał się 22.03.2024 (piątek) z MKS PR Gniezno i przegrał 17:45 (7:23) Protokół, następnie 23 marca (sobota) z KPR Gminy Kobierzyce także było nieciekawie 44:15 (21:6) dla rywalek oraz w niedzielę z gospodarzem.
Sędzią głównym był Adam Mikołajczak
W Opolu w grupie D, rozgrywane były zawody juniorów młodszych w ramach 1/16 finałów MPJM z udziałem drużyn: Gwardia I Opole, MKS Poznań, MSPR Siódemka Huras Legnica, UKS Miś Gorzów Wlkp.
Nasz zespół spotkał się 22.03.2024 (piątek) z UKS Miś Gorzów Wlkp. i wygrał 39:19 (25:9) Protokół, w sobotę (23 marca) z Legnicą 29:20 (14:10) a w niedzielę wygrał 34:24 (14:14) z MKS Poznań Protokół. W innym meczu tej grupy w pierwszym dniu Poznań - Legnica 31:34 Sędzią głównym był Mariusz Szynklarz Awans uzyskały drużyny: Gwardia I Opole oraz MSPR Siódemka Huras Legnica
W Świebodzinie grały w grupie G, w terminie 22-24 marca, zespoły juniorów młodszych: TS Zew Świebodzin, Acana Moto Jelcz-Oława, SKF KPR Sparta Oborniki, Chrobry Głogów I
Oława wygrała 25:26 w piątek z gospodarzem, w sobotę z Głogowem było podobnie, 35:34 dla wicemistrza opolskiej ligi, a w niedzielę (24 marca) przegrała w meczu o pierwsze miejsce 42:24 z Obornikami. Tak wysoka porażka kosztowała zespół z Oławy brakiem awansu. Sędzią głównym był Przemysław Stężowski. Awans Obornik i Głogowa.
W zakończonych zawodach opolskiej ligi juniorek młodszych i juniorów młodszych sezonu 2023/24 wyłoniono medalistów. Komunikat (pdf) Pobierz
OPOLSKA LIGA JUNIOREK MŁODSZYCH - 2023/24
Msc | Nazwa drużyny | M | Zw | P | Rw | Rp | Zd | St | Zd-St | P_Zd | P_St | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | MLUKS II Tułowice | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 129 | 26 | 103 | 18 | 0 | |
2. | MLUKS Tułowice | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 68 | 80 | -12 | 9 | 9 | |
3. | LZS Tor Dobrzeń Wielki | 6 | 0 | 6 | 0 | 0 | 33 | 124 | -91 | 0 | 18 |
Klasyfikacja strzelczyń: Zobacz
OPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH - 2023/24
Msc | Nazwa drużyny | M | Zw | P | Rw | Rp | Zd | St | Zd-St | P_Zd | P_St | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Gwardia I Opole | 12 | 11 | 1 | 0 | 0 | 455 | 269 | 186 | 33 | 3 | 3 | 2 | 49 | |
2. | Acana Moto-Jelcz Oława | 12 | 11 | 1 | 0 | 0 | 463 | 271 | 192 | 33 | 3 | 3 | 0 | 47 | |
3. | Gwardia III Opole | 12 | 7 | 5 | 2 | 0 | 341 | 338 | 3 | 19 | 17 | ||||
4. | UKS Olimp Grodków | 12 | 5 | 7 | 0 | 1 | 318 | 358 | -40 | 16 | 20 | 6 | 10 | 57 | |
5. | Gwardia II Opole | 12 | 5 | 7 | 0 | 1 | 324 | 370 | -46 | 16 | 20 | 0 | 0 | 47 | |
6. | LKS OSIR KOMPRACHCICE | 12 | 2 | 10 | 0 | 0 | 315 | 423 | -108 | 6 | 30 | ||||
7. | Acana Moto-Jelcz Oława II | 12 | 1 | 11 | 0 | 0 | 255 | 442 | -187 | 3 | 33 |
Klasyfikacja strzelców Zobacz
W zakończonych 15-16 marca br. eliminacjach do 1/2 finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży reprezentacja chłopców naszego województwa awansowała z pierwszego miejsca. Na turnieju w Opolu w pierwszym dniu pokonała 26: 14 reprezentację Małopolskiego, potem w rzutach karnych Świętokrzyskie i w ostatnim dniu 22:14 Podkarpackie.
2024-03-15 | piątek | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
OOMM/ | 13 | godz. | 9.30 | sędz. | 1 | HORDYŃSKI-KALUS | |||||||||||||||||||||||||||||
ŚWIĘTOKRZYSKIE | - | PODKARPACKIE | 3 | 29 | : | 9 | 0 | ( | 16 | : | 1 | ) | |||||||||||||||||||||||
OOMM/ | 14 | godz. | 11.00 | sędz. | 2 | PAZUR-SCHIWON | |||||||||||||||||||||||||||||
OPOLSKIE | - | MAŁOPOLSKIE | 3 | 26 | : | 14 | 0 | ( | 12 | : | 6 | ) | |||||||||||||||||||||||
2024-03-15 | piątek | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
OOMM/ | 15 | godz. | 16.00 | sędz. | 1 | HORDYŃSKI-KALUS | |||||||||||||||||||||||||||||
MAŁOPOLSKIE | - | PODKARPACKIE | 3 | 29 | : | 9 | 0 | ( | 12 | : | 4 | ) | |||||||||||||||||||||||
OOMM/ | 16 | godz. | 17.30 | sędz. | 2 | PAZUR-SCHIWON | |||||||||||||||||||||||||||||
OPOLSKIE | - | ŚWIĘTOKRZYSKIE | 0 | 19 | : | 19 | 0 | ( | 10 | : | 7 | ) | |||||||||||||||||||||||
Karne 4-1 | 444 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
2024-03-16 | sobota | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
OOMM/ | 17 | godz. | 09.30 | sędz. | 1 | HORDYŃSKI-KALUS | |||||||||||||||||||||||||||||
MAŁOPOLSKIE | - | ŚWIĘTOKRZYSKIE | 3 | 22 | : | 21 | 0 | ( | 14 | : | 10 | ) | |||||||||||||||||||||||
OOMM/ | 18 | godz. | 11.00 | sędz. | 2 | PAZUR-SCHIWON | |||||||||||||||||||||||||||||
OPOLSKIE | - | PODKARPACKIE | 3 | 22 | : | 14 | 0 | ( | 9 | : | 7 | ) | |||||||||||||||||||||||
Lp | Klub | MAŁOPOLSKIE | ŚWIĘTOKRZYSKIE | PODKARPACKIE | OPOLSKIE | Pkt. | Bramki | Miejsce | |||||||||||||||||||||||||||
1 | MAŁOPOLSKIE | Z | 22 | : | 21 | 29 | : | 9 | 14 | : | 26 | 6 | 65 | : | 56 | 2 | |||||||||||||||||||
2 | ŚWIĘTOKRZYSKIE | 21 | : | 22 | P | 29 | : | 9 | 19 | : | 19 | 4 | 69 | : | 50 | 3 | |||||||||||||||||||
3 | PODKARPACKIE | 9 | : | 29 | 9 | : | 29 | R | 14 | : | 22 | 0 | 32 | : | 80 | 4 | |||||||||||||||||||
4 | OPOLSKIE | 26 | : | 14 | 19 | : | 19 | 22 | : | 14 | P | 8 | 67 | : | 47 | 1 |
Ostateczna tabela.
W tym samym czasie, w Karpaczu reprezentacja województwa Opolskiego dziewcząt, spotykała się z rówieśniczkami w walce o awans do dalszych gier OOM. 16 marca przegraliśmy z reprezentacją Dolnośląskiego 24:13 (9:6) oraz z Pomorskim 15:25. Niedzielny mecz, 17 marca, z Zachodniopomorskim zakończył rywalizację. Rywalki okazały się silniejsze.
W komunikacie nr 1 OZPR (Pobierz-plik pdf) dotyczącym 1/2 finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży chłopców, który zostanie rozegrany w Opolu w dniach 15-16 marca 2024r, można przeczytać, że w grupie C, gdzie Opolski Związek Piłki Ręcznej będzie organizatorem mecze rozegrają reprezentacje:
województwo Małopolskie, województwo Świętokrzyskie, województwo Podkarpackie i województwo Opolskie
Harmonogram spotkań
15 marca 2024 (piątek) 9:30 – 11:00 OOMM/13 Podkarpackie vs Świętokrzyskie 11:00 – 12:30 OOMM/14 Opolskie vs Małopolskie
16:00 – 17:30 OOMM/15 Podkarpackie vs Małopolskie 17:30 – 19:00 OOMM/16 Opolskie vs Świętokrzyskie
16 marca 2024 (sobota) 9:30 – 11:00 OOMM/17 Małopolskie vs Świętokrzyskie 11:00 – 12:30 OOMM/18 Opolskie vs Podkarpackie
Miejsce rozgrywania turnieju: Toyota Park, Oleska 70, 45-222 Opole
Mecze sędziować będą: Hordyński-Kalus, Pazur-Schiwon. Sędzią głównym będzie Mariusz Szynklarz
KADRA WOJEWÓDZKA –JUNIOREK MŁODSZYCH R.2009
POWOŁANIE NA KONSULTACJE SZKOLENIOWE
08 – 10.03.2024 – GŁUCHOŁAZY
Opolski Związek Piłki Ręcznej i sztab szkoleniowy: Natalia STASZKIEWICZ (trener) Andrzej MOTYKA (koordynator) – powołują na KONSULTACJE szkoleniowe poprzedzające wyjazd na eliminacje OOM następujące zawodniczki:
- Ciszek Julia - UKS MOS Opole 2. Wolny Karolina - UKS MOS Opole 3. Dudek Karolina - UKS MOS Opole 4. Kruk Olga - UKS MOS Opole 5. Wiznerowicz Ola - UKS MOS Opole 6. Pawlak Julia - UKS MOS Opole 7. Gala Maja - MLUKS Tułowice 8. Żaczek Maria - MLUKS Tułowice 9. Bednarska Zuzanna - MLUKS Tułowice 10. Dziuba Lena - MLUKS Tułowice 11. Strzelczyk Katarzyna - MLUKS Tułowice 12. Stawińska Aleksandra - MLUKS Tułowice 13. Ogonowska Liliana - UKS Olimp Grodków 14. Sobstel Antonina - UKS Olimp Grodków 15. Mierniczek Dobrosława - UKS Olimp Grodków 16. Ciach Zuzanna - UKS Olimp Grodków
Proszę potwierdzić udział w/w zawodniczek sztabowi szkoleniowemu
Natalia STASZKIEWICZ - 661 935 795, Andrzej MOTYKA - 603 663 604
Termin: 08 – 10.03.2024 Miejsce: Głuchołazy Koszt: 50,00 zł PLN – płatne po przyjeździe na konsultacje
Zawodniczka zobowiązana jest posiadać: dres, piłka, legitymację szkolną, aktualne badanie lekarskie, środki ochrony osobistej,
Przyjazd zawodniczek w dniu 08.03 o godzinach 16 -17.00 w Ośrodku „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach ul Gen. Andersa 39. Powrót 10.03 po obiedzie ok. 13.00. Proszę potwierdzić udział zawodniczki do 30.10.2023 kadrze szkoleniowej.
KADRA WOJEWÓDZKA –JUNIOREK MŁODSZYCH R.2010
POWOŁANIE NA KONSULTACJE SZKOLENIOWE 08 – 10.03.2024 – GŁUCHOŁAZY
Opolski Związek Piłki Ręcznej i sztab szkoleniowy: Adam PESTKA (trener), Andrzej MOTYKA (koordynator, II trener) – powołują na KONSULTACJE szkoleniowe następujące zawodniczki:
Syta Amelia - MLUKS Tułowice, Topolska Martyna - MLUKS Tułowice, Wierzbicka Oliwia - MLUKS Tułowice, Borowiecka Iga - MLUKS Tułowice, Adamczewska Hanna - MLUKS Tułowice, Dzwonnik Lena - MLUKS Tułowice, Bohdziul Amelia - UKS Olimp Grodków, Ćwik Maja - UKS Olimp Grodków, Łysik Karolina - UKS Olimp Grodków, Makowska Laura - UKS Olimp Grodków, Potoczna Lena - UKS Olimp Grodków, Sumara Emilia - UKS Olimp Grodków, Pasalska Katarzyna - LZS TOR Dobrzeń Wielki, Szczygieł Ewelina - LZS TOR Dobrzeń Wielki, Funk Judyta - LZS TOR Dobrzeń Wielki, Grabowska Maja - LZS TOR Dobrzeń Wielki
Proszę potwierdzić udział w/w zawodniczek sztabowi szkoleniowemu Adam PESTKA - 609 551 252, Andrzej MOTYKA - 603 663 604
Termin: 08 – 10.03.2024 Miejsce: Głuchołazy Koszt: 50,00 zł PLN – płatne po przyjeździe na konsultacje
Zawodniczka zobowiązana jest posiadać: dres, piłka, legitymację szkolną, aktualne badanie lekarskie, środki ochrony osobistej,
Przyjazd zawodniczek w dniu 08.03 o godzinach 16 -17.00 w Ośrodku „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach ul Gen. Andersa 39. Powrót 10.03 po obiedzie ok. 13.00. Proszę potwierdzić udział zawodniczki do 30.10.2023 kadrze szkoleniowej.
- Juniorzy Gwardii zajęli piąte miejsce w MPJ
- Turniej dzieci dziewcząt w Otmuchowie
- Turniej 1/4 MPJ w Gliwicach przepustką do medalu
- Awans juniorów Gwardii do ósemki MP
- 1/8 finałów MPJ w Opolu
- Awans juniorów Gwardii i Acany
- Podsumowanie rozgrywek juniorów
- Losowania OOM 2024
- Turniej dzieci chłopcy Zawadzkie
- Turnieje dzieci chłopcy XI,XII 2023
- Turnieje dzieci dziewczęta XI,XII 2023 i luty 2024
- Losowanie rozgrywek opolskiej ligi młodzieżowej 2023-24
- Komunikat sędziowski nr 1 2023/2024
- Opolscy sędziowie wyróżnieni na European Youth Olympic Festival
- Powołania na eliminacje do OOM piłka plażowa