logo uks olimp grodkowOlimp Grodków po porażce ośmioma bramkami w Kielcach w pierwszym meczu barażowym tylko przez kwadrans 28 maja 2016r tchnął nadzieję kibiców na utrzymanie w pierwszej lidze. Młody zespół gości pomimo braku bramkarza, który wsparł zespół seniorski w Lidze Mistrzów szybko pokazał, że przyjechał aby spotkania nie przegrać. Mecz zaczął się po myśli grodkowian. W 14 minucie było przy ulicy Sienkiewicza 7:4 pomimo dwukrotnego osłabienia Olimpu. Gospodarze załamali się trzy minuty później, gdy w 17 minucie był remis 7:7. Pod koniec pierwszej części meczu sędziowie bracia Christ ukarali wykluczeniami obustronnie po dwóch zawodników zespołów ale to goście odskoczyli w 25 minucie na 9:10. Gdy dwie minuty kary otrzymał Paweł Chmiel punktował tylko Tomasz Biernat a kielczanie wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Do przerwy w Grodkowie prowadziły rezerwy Vive 9:13 i praktycznie sprawa bilansu w dwumeczu była rozstrzygnięta

Po przerwie Tomasz Biernat pokazał sportowy charakter oraz skuteczność i w 40 minucie był ponownie remis 17:17. Goście mając zaliczkę z pierwszego meczu, kontrolowali jego przebieg oraz nie faulowali aby nie dyktowano rzutu karnego, co im się w pełni udało.

Pod koniec spotkania coraz bardziej sflustrowani grodkowianie grali ostrzej i doprowadzali do karnych lub gry w przewadze gości. Mecz zakończył się ostatecznie remisem a wykonanie zadania awansu do I ligi, ułatwili rezerwom Vive gospodarze, którzy "masowo lądowali" na ławce kar. 

W grodkowskim klubie mówi się o zmianie na stanowisku trenera oraz działacze liczą jeszcze na możliwość udziału w rozgrywkach zaplecza Superligi, z chwilą powstania jej zawodowej odmiany. Olimp potwierdzający najlepszą pracę z młodzieżą nie potrafił w tym sezonie w seniorach utrzymać dawnego poziomu sportowego a runda rewanżowa była najsłabszą od wielu sezonów. W I lidze męskiej będziemy mieli reprezentanta województwa, gdyż ASPR Zawadzkie awansowało do pierwszej ligi z grupy IV. W tej grupie grał także przeciwnik Olimpu.

Olimp seniorzy

UKS Olimp Grodków vs KS VIVE TAURON II KIELCE 27:27 (9:13)
Olimp: Krzysztof Muszak, Patryk Koszyk, Sebastian Kolanko – 3, Andrzej Matyszok, Bartosz Żubrowski – 2, Paweł Chmiel – 1, Bogumił Baran – 4, Tomasz Biernat – 8, Łukasz Gradowski - 1, Krzysztof Bujak, Łukasz Ogorzelec - 4, Michał Piech – 4, Patryk Wiącek, Jan Klimków, Maciej Maciejewski, Kacper Turyniewicz. Trener – Piotr Mieszkowski. 
Kary: 18 minut
Czerwone kartki: ‘48 Krzysztof Bujak, ’54 Tomasz Biernat
Karne: 0
VIVE: Bartosz Dufaj - 2, Jakub Bulski, Branko Vujović – 3, Filip Fąfara – 3, Bartosz Kogutowicz – 2, Konrad Bekier – 1, Michał Czechowski, Krzysztof Bernacki – 1, Kamil Siedlarz – 1, Mikołaj Baran, Bartłomiej Bis – 3, Konrad Ciołak - 2, Michał Banaś – 7, Łukasz Telka – 2, Ignacy Drozd. Trener – Rafał Bernacki. 
Kary: 6 minut 
Karne: 7/6, Sędziowie: Grzegorz i Tomasz Christ – Wrocław/Świdnica, Delegat ZPRP: Grzegorz Wojtyczka - Chorzów

Olimp Grodków

II liga mężczyzn

Białożyt Michał 1986 187 94 p.roz.
Biernat Marcin 1982 178 80 l.skrz.
Biernat Paweł 1985 182 84 śr.roz.
Biernat Tomasz 1993 180 76 śr.roz
Bujak Bartłomiej 1983 183 87 l.roz.
Było Adam 1991 192 80 l.roz.
Chmiel Paweł 1989 195 85 l.roz.
Cokot Daniel 1976 180 86 p.roz
Dziurgot Jarosław 1989 189 74 obrot.
Galar Przemysław 1989 181 80 śr.roz.
Górny Rafał 1988 187 86 p.roz.
Hytel Paweł 1981 175 77 p.skrz.
Klasiński Daniel 1989 186 78 bram.
Kolanko Mateusz 1988 180 78 l.skrz.
Koszyk Patryk 1990 182 77 l.skrz.
Listwan Daniel 1985 190 95 bram.
Listwan Szymon 1985 184 75 l.skrz.
Nowak Gracjan 1985 193 93 p.roz.
Romanów Łukasz 1985 197 113 l.roz.
Smoliński Roman 1985 176 81 obrot.
Sołtys Damian 1988 193 98 l.roz.
Świdziński Sebastian 1991 183 69 bram.
Wolak Konrad 1987 175 76 bram.
Wójtowicz Artur 1988 188 88 obrot.
Trener: Piotr Mieszkowski
Trener koordynator: Zdzisław Zielonka

logo_uks_olimp_grodkow

Juniorki sezon 2010-11

Babicz Kamila 1994 Obrotowy
Gajowska Magdalena 1994 Rozgrywający
Galus Izabela 1994 Bramkarz
Górna Marta 1994 Rozgrywający
Ilkowska Marta 1995 Obrotowy
Jaworska Małgorzata 1994 Rozgrywający
Koczwara Magdalena 1995 Bramkarz
Makarucha Aneta 1994 Rozgrywający
Mierzwińska Klaudia 1994 Skrzydłowy
Ruisn Aleksandra 1993 Rozgrywający
Sibinska Kinga 1995 Rozgrywający
Sieńkowska Edyta 1994 Bramkarz
Tokar Justyna 1994 Obrotowy
Woś Aneta 1994 Rozgrywający
Wrzodek Magdalena 1993 Bramkarz
Wysowska Katarzyna 1995 Skrzydłowy

Trener: Marek Błoch, II trener Sabina Błoch

 Olimp jun mlodsze

Juniorki młodsze Olimp Grodków

Babicz Kamila 1994 Obrotowy
Gajowska Magdalena 1994 Rozgrywający
Galus Izabela 1994 Bramkarz
Górna Marta 1994 Rozgrywający
Ilkowska Marta 1995 Obrotowy
Jaworska Małgorzata 1994 Rozgrywający
Kanicka Karolina 1996 Obrotowy
Koczwara Magdalena 1995 Bramkarz
Kupczak Martyna 1996 Bramkarz
Maciąg Karolina 1996 Rozgrywający
Makarucha Aneta 1994 Rozgrywający
Mierzwińska Klaudia 1994 Skrzydłowy
Mleczko Justyna 1996 Rozgrywający
Sibinska Kinga 1995 Rozgrywający
Sieńkowska Edyta 1994 Bramkarz
Tokar Justyna 1994 Obrotowy
Walczak Martyna 1996 Skrzydłowy
Woś Aneta 1994 Rozgrywający
Wysowska Katarzyna 1995 Skrzydłowy

Trener Juniorek młodszych: Marek Błoch, II-trener Sabina Błoch

Młodziczki Olimpu Grodków sezon 2009/10 (zdjęcie)

Skład na sezon 2010-11

Adam Daria 1997 154 Skrzydłowy
Babicz Dominika 1997 153 Skrzydłowy
Bach Daria 1997 152 Rozgrywający
Bednarz Anna 1996 154 Skrzydłowy
Cerkowniak Klaudia 1996 163 Obrotowy
Gawińska Aneta 1996 161 Bramkarz
Glinkowska Monika 1997 163 Skrzydłowy
Gołąb Paulina 1997 160 Obrotowy
Guła Angelika 1996 158 Bramkarz
Kanicka Karolina 1996 172 Rozgrywający
Krawiec Angelika 1997 166 Rozgrywający
Krupa Anna 1997 166 Rozgrywający
Kupczak Martyna 1996 162 Bramkarz
Łacna Weronika 1997 163 Rozgrywający
Maciąg Karolina 1996 167 Rozgrywający
Mleczko Justyna 1996 163 Rozgrywający
Ryżka Magdalena 1997 167 Bramkarz
Szylar Anita 1997 163 Rozgrywający
Voigt Paulina 1997 170 Rozgrywający
Walczak Marcelina 1997 151 Skrzydłowy
Walczak Martyna 1997 160 Skrzydłowy
Winna Paulina 1997 162 Rozgrywający
Wysowska Kamila 1997 169 Rozgrywający

 Trener: Sławomir Łoza, II-gi trener Adam Boczarski

Olimp mlodziczki

Dzieci dziewczęta Olimp Grodków

Benna Dżesika 1999 Skrzydlowa
Bigos Monika 1999 Skrzydlowa
Czarnecka Kinga 1999 Skrzydlowa
Dębowska Ewa 1999 Rozgrywająca
Grześków Magdalena 1999 Rozgrywająca
Herba Ewa 1998 Rozgrywająca
Ilkowska Karolina 1999 Obrotowa
Klimczak Alicja 1998 Skrzydlowa
Łacna Katarzyna 1998 Bramkarka
Łoza Wioleta 1998 Rozgrywająca
Majka Paulina 1999 Skrzydlowa
Menzel Adriana 1999 Rozgrywająca
Pawlak Oliwia 1999 Rozgrywająca
Rus Klaudia 1998 Skrzydlowa
Sądel Kamila 1999 Rozgrywająca
Skrabanek Laura 1999 Bramkarka
Sygulska Patrycja 1999 Skrzydlowa
Turyniewicz Paulina 1999 Skrzydlowa

I Trener dziewcząt Sabina Błoch, II trener Marek Błoch 

Olimp dziewcz

Młodzicy

Dziurgot Konrad 1997-06-19 171 Skrzydłowy
Jankowski Łukasz 1996-04-17 178 Rozgrywający
Kamoń Damian 1996-10-20 176 Obrotowy
Liwoch Przemysław 1997-04-05 179 Rozgrywający
Lulewicz Bartosz 1997-11-09 172 Rozgrywający
Łągiewka Paweł 1997-11-15 156 Bramkarz
Maciejewski Maciek 1997-01-17 179 Rozgrywający
Majka Mateusz 1996-02-11 181 Rozgrywający
Moskal Kamil 1997-11-17 156 Bramkarz
Niedopytalski Dawid 1996-03-15 171 Rozgrywający
Pożuczek Łukasz 1996-04-23 180 Rozgrywający
Romian Jakub 1997-01-27 177 Rozgrywający
Rzepecki Miłosz 1996-10-09 169 Skrzydłowy
Siubiś Radosław 1996-02-07 176 Bramkarz
Turyniewicz Kacper 1997-01-20 173 Rozgrywający
Wiśniowiecki Mateusz 1997-03-05 174 Rozgrywający
Woszczyna Krzysztof 1996-02-29 184 Rozgrywający
Zawada Cezary 1997-08-19 185 Obrotowy
Żywiec Aleksander 169 Skrzydłowy

Trener: Adam Boczarski

Olimp mlodzicy

Poniżej skład Juniorów Młodszych

Juniorzy młodsi

Chrabąszcz Patryk 1995 177 Bramkarz
Gajewski Kamil 1995 172 Obrotowy
Habina Maciej 1955 170 Skrzydłowy
Jankowski Łukasz 1996 178 Skrzydłowy
Kamoń Damian 1996 176 Obrotowy
Listwan Kamil 1995 184 Rozgrywający
Lulewicz Bartosz 1997 172 Skrzydłowy
Maciejewski Maciej 1997 179 Skrzydłowy
Majka Mateusz 1996 181 Rozgrywający
Mieszkowski Maciek 1994 192 Obrotowy
Niedopytalski Dawid 1996 171 Skrzydłowy
Olszewski Adam 1995 180 Rozgrywający
Pawlus Patryk 1995 190 Rozgrywający
Pożuczek Łukasz 1996 180 Skrzydłowy
Rzepecki Miłosz 1996 169 Skrzydłowy
Siubiś Radosław 1996 176 Bramkarz
Urban Szymon 1995 188 Rozgrywający
Woszczyna Krzysztof 1996 184 Rozgrywający
Wróbel Krzysztof  184 Bramkarz
Zawada Cezary 1997 185 Obrotowy
Było Dawid  182 Rozgrywający

Trener juniorów młodszych Olimpu Grodków: Adam Boczarski

Olimp jun ml

Juniorzy sezon 2010-11

Baranowski Patryk 1993 178 Rozgrywający
Biernat Tomasz 1993 182 Rozgrywający
Błoch Marek 1993 184 Rozgrywający
Było Dawid 1994 185 Skrzydłowy
Francik Krzysztof 1993 192 Bramkarz
Kolanko Sebastian 1993 180 Rozgrywający
Kubik Piotr 1993 180 Obrotowy
Klimków Michał 1992 186 Rozgrywający
Machnio Tomasz 1994 179 Skrzydłowy
Michalski Maciej 1993 180 Rozgrywający
Mieszkowski Maciej 1994 191 Obrotowy
Olszewski Adam 1995 178 Skrzydłowy
Pawlus Patryk 1995 192 Obrotowy
Puda Adam 1993 172 Bramkarz
Rzepecki Kacper 1992 177 Rozgrywający
Skocz Artur 1994 177 Skrzydłowy
Skrzyczewski Zbigniew 1993 180 Bramkarz
Szymczyk Amadeusz 1992 192 Rozgrywający
Szymczyk Jakub 1993 185 Obrotowy
Środoń Piotr 1993 186 Rozgrywający
Wróbel Krzysztof 1994 183 Bramkarz
Zawadzki Michał 1993 180 Skrzydłowy

Trener: Zdzisław Zielonka

 

Kategoria chłopców Olimp Grodków sezon 2009-10

Baranowski Bartosz 1998 Skrzydłowy
Baranowski Maciej 1998 Skrzydłowy
Dziurgot Konrad 1997 Rozgrywający
Harmazij Stanisław 1997 Bramkarz
Kurpiel Krzysztof 1997 Skrzydłowy
Liwoch Przemysław 1997 Rozgrywający
Lulewicz Bartłomiej 1997 Rozgrywający
Łągiewka Paweł 1997 Bramkarz
Maciejewski Maciej 1997 Rozgrywający
Moskal Kamil 1997 Skrzydłowy
Olenkiewicz-Martyniszyn Filip 1997 Skrzydłowy
Omieciński Michał 1997 Skrzydłowy
Romian Jakub 1997 Rozgrywający
Sawka Miłosz 1997 Rozgrywający
Turyniewicz Kacper 1997 Rozgrywający
Więcławek Kevin 1997 Obrotowy
Wiśniowiecki Mateusz 1997 Obrotowy
Woliński Dawid 1998 Skrzydłowy
Zawada Cezary 1997 Obrotowy
Żywiec Aleksander 1997 Rozgrywający

I trener: Roman Smoliński, II-trener: Sabina Błoch

Olimp dzieci chlopcy

Poniżej Lista młodzieżowców Olimpu Grodków sezon 2009/10 

Chmiel Paweł 1989 Rozgrywający
Było Adam 1991 Rozgrywający
Dziurgot Jarosław 1989 Obrotowy
Galar Mateusz 1989 Skrzydłowy
Habina Marcin 1989 Skrzydłowy
Jankowski Mateusz 1989 Skrzydłowy
Klasiński Daniel 1989 Bramkarz
Kolanko Tomasz 1991 Skrzydłowy
Koszyk Patryk 1990 Skrzydłowy
Kilian Dawid 1990 Bramkarz
Liwoch Dawid 1989 Rozgrywający
Maciejewski Adrian 1989 Rozgrywający
Padula Tomasz 1991 Rozgrywający
Ryżka Wojciech 1988 Bramkarz
Sobaś Maurycy 1990 Obrotowy
Świdziński Sebastian 1991 Bramkarz


Trenerem w 2009/10 był Zdzisław Zielonka

Uczniowski Klub Sportowy " JEDYNKA " Grodków

Adres: 49-200 Grodków, ul. Powstańców Śl. 24 Tel. 4154750

Hala Sportowa ul. Sienkiewicza 29

Młodziczki: Loza Sławomir,Młodzicy: Mleczko Piotr

Uczniowski Klub Sportowy " OLIMP " Grodków

Adres: 49-200 Grodków, ul. Sienkiewicza 29 Tel./Fax.: 077/4153002

Image

 Miejsce rozgrywania zawodów: Hala Sportowa ul. Sienkiewicza 29

 Juniorzy: Zdzisław Zielonka

Juniorki: Łukasz Sawka

młodziczki: M.Bloch,S.Bloch