W meczu opolskiej ligi juniorów rozegranym w dniu 8.01.2016r ASPR Zawadzkie pokonało opolską Gwardię 28:26 (14:14). Drużyna z Zawadzkiego sprawiła sobie i kibicom sporą radość w nowym roku kalendarzowym, wygrywając z niepokonaną do tej pory drużyną z Opola.

Mecz odwiecznych rywali mógł się podobać i był bardzo zacięty. W pierwszej połowie goście trenowani przez Pawła Prokopa, byli momentami minimalnie lepsi ale zespoły schodziły na przerwę przy stanie remisowym.

Po przerwie, przez pierwszy kwadrans role się odwróciły i to podopieczni Łukasza i Michała Morzyka, prowadzili dwoma lub jedną bramką. Gwardziści pod koniec meczu ambitnie doganiali przeciwnika. Gdy w 55 minucie bramkę kontaktową na 27:26 zdobył Adrian Przybysz wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Jednak to Michał Chromy zdobył decydującą bramkę w 56 minucie. Końcowy wynik nie ulegl już zmianie pomimo gry w przewadze gości oraz podyktowanemu rzutowi karnemu dla opolan. W ligowej tabeli nie ma już zespołu bez straty punktu. Fot. ASPR