W inauguracyjnym meczu I ligi grupy B Olimp Grodków zagrał z w Bochni. Mecz pierwotnie miał odbyć się 6 lutego, jednak ze względu na uczestnictwo czterech zawodników Grodkowa w eliminacjach do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów, spotkanie odbyło się 10 lutego.

Początek meczu to badanie sił i remisowo. Od 13 minuty gospodarze, którzy nie zdobyli jeszcze punktu w rozgrywkach. objęli prowadzenie 5-4 i zaczęli je powiększać za sprawą wykluczeń naszych graczy. Przez 14 minut pierwszej części meczu goście grali w osłabieniu. Ku uciesze miejscowych kibiców dobrze bronił bramkarz Gut. Olimp grał nieskutecznie w ataku, nawet karnego nie wykorzystał Michał Piech. W 27. minucie było 12-7, a grodkowian stać było tylko na dorzucenie jednej bramki do przerwy. Goście pamiętali, jak trudno było wygrać u siebie z Bochnią i trzeba było szybko coś zmienić. Ale do zmiany doszło dopiero 10 minut przed końcem spotkania.

Po zmianie stron sytuacja nieco się zmieniła. Dla Grodkowa dobrze podziałała przerwa i wyciągnięcie wniosków w szatni, że przy radomskich sędziach nie opłaca się faulować ale szczelną obroną i kontrami można wygrać mecz. Jednak nerwowo było prawie do końca,

Nasi zawodnicy lepiej zaczęli grać w ataku, wykorzystując "wysoką obronę" gospodarzy. Zaczęły funkcjonować kontry, w ataku pozycyjnym trafili m.in. Tomasz. Biernat i Bogumił Baran, a karne pewnie wykonywał już Michał Piech. Gdy Olimp doszedł na 13-15, jeszcze Bochnia odpowiadała ale po kontrze Sebastiana Kolanki w 49. minucie wreszcie był remis 16-16.  Dopiero w 54 minucie Olimp wyszedł na prowadzenie w meczu. Końcówka meczu  to większy spryt i dojrzałość grodkowian. Po bramkach Łukasza Ogorzelca i Tomasza Biernata objęliśmy prowadzenie 20-18. W ostatniej minucie Michał Piech z karnego pokonał Guta i bramka MOSiR w ostatnich sekundach na 20-22 już niczego nie zmieniła.

Olimp seniorzy

MOSiR Bochnia - Olimp Grodków 20-22 (12-8)

MOSiR Bochnia: Węgrzyn, Gut - Nowak 1, M. Bujak 1, Najuch 5, Zubik 1, Kozioł, Pach, Nowak 3, Król 1, Janas 3, Janus 2, Spieszny, Jewiarz, Łysy 1, Budziosz. Trener Ryszard Tabor.

Olimp Grodków: Muszak, Wiącek - Koszyk, Kolanko 4, Żubrowski 1, Baran 4, T. Biernat 4, P. Biernat, Gradowski, K. Bujak, Ogorzelec 2, Piech 6, Klimków, Maciejewski, M. Biernat, Turyniewicz. Trener Piotr Mieszkowski.

Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak (Radom). kary: Bochnia - 10 min; Olimp 16 min.