zprp logolzsdobrzenJuniorki młodsze Toru Dobrzeń Wielki były gospodyniami w grupie E rozgrywek 1/8 Mistrzostw Polski.

Po pierwszej łatwej wygranej LZS Tor Dobrzeń Wielki - Gem Posada Górna 40:18 (22:6) w drugim spotkaniu rozegranym 9 kwietnia LZS Tor Dobrzeń Wielki - PM Tarnów 24:34 (13:14) uległ łatwo zwycięzcy grupy i o dalszym awansie decydował ostatni mecz z Tomaszowem, który wygrywał jeszcze większą różnicą bramek.

W niedzielę 10 kwietnia  LZS Tor Dobrzeń Wielki - UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki 24:30 (15:15). Po przerwie nasz zespół ze względu na krótszą ławkę rezerwowych opadł z sił i NIE uzyskał AWANSU do 1/4 Mistrzostw Polski. Najwięcej bramek dla Dobrzenia w całym turnieju zdobyły: J. Witola - 27, R. Czuchwicka -21, J. Kołodziej -16

W grupie C w Olkuszu juniorki młodsze Olimpu Grodków po dwóch porażkach, z Kraśnikiem 20:33 ( 11:18) oraz z Olkuszem 18:38 (10:16),

w ostatnim meczu dzielnie walczyły z Żakiem Kielce ale rywalki okazały się za silne

UKS Olimp Grodków - UMKS Żak Kielce 29:32 (16:19).

Z grupy awansował Olkusz (bez porażki) oraz Kielce.

W najbardziej zaciętym meczu SPR Olkusz - UMKS Żak Kielce 33:32 (14:16)

Wcześniej:  UMKS Żak Kielce -  KMKS Kraśnik  28:17 (10:8)

Opis meczu Toru z Tomaszowem Mazowieckim 30:24 (do przerwy 15:15).

Po pierwszej bramce dla TORu nawiązała się zacięta walka, która jednak w 20 minucie spotkania znacząco przechyliła szalę zwycięstwa na stronę Tomaszowa, doprowadzając do wyniku 7:11. Mimo to szczypiornistki z Dobrzenia nie poddały się i doprowadziły do remisu kończącego pierwszą połowę spotkania, a w międzyczasie dwa razy zdobyły 1-bramkowe prowadzenie. Druga połowa do 51 minuty była pięknym pokazem piłki ręcznej w wykonaniu obydwu zespołów. Drużyny szły „łeb w łeb” nie odstępując od siebie na więcej niż 2 bramki przewagi. W trakcie tej zaciętej walki swoją trzecią karę 2-minutową otrzymała zawodniczka TORu - Julia Witola i co za tym idzie dostała ona czerwoną kartkę, opuszczając boisko do końca spotkania. Niestety po 51 minucie zespół z Dobrzenia znacząco osłabł i pozwolił przeciwniczkom powiększyć prowadzenie. Mimo walki do końca TOR musiał uznać wyższość zespołu z Tomaszowa Mazowieckiego.
Bramki dla TORu rzucały: Julia Witola - 5, Jessica Kołodziej - 5, Aneta Lisowska - 5, Julia Macukiewicz - 3, Roksana Czuchwicka - 2, Weronika Nalewaja - 2, Ewelina Dajewska - 1, Wiktoria Polan - 1.