ozpr logoZarząd OZPR oraz KGiD OZPR w Opolu zorganizował 16 września zebranie organizacyjne dotyczące rozgrywek w piłce ręcznej w sezonie 2016/2017.

Porządek zebrania obejmował:

1. Zapoznanie z Regulaminami rozgrywek 2016/2017, 2. Omówienie zasad gry w rozgrywkach młodzieżowych 2016/2017, 3. Ustalenie terminarza i systemu rozgrywek z udziałem przedstawicieli klubów, 4. Losowanie rozgrywek sezonu 2016/2017, 5. Sprawy bieżące

Do rozgrywek młodzieżowych w naszym regionie w tym sezonie zgłosiło się 12 klubów (ubolewamy, że nie dołączyła Praszka), część zgłosiła po dwie drużyny w jednej kategorii. W głosowaniu przedstawicieli klubów zadecydowano o rozgrywkach w formie ligowej (nie turniejowej). Po losowaniu uwzględniono w terminarzu ramowym życzenia m.in. późniejsze rozpoczęcie kolejki itd. Referent obsady sędziowskiej zadeklarował potwierdzanie przez sędziów terminu przybycia, jednocześnie apelując o uzgodnienia wzajemne trenerów o godzinach pozwalających na przybycie sędziom pracujących zawodowo. Po 20 września wyjaśni się czy będą organizowane przez ZPRP rozgrywki centralne w kategorii dzieci. Zespół który oddaje mecze walkowerem nie może reprezentować region na arenie krajowej. W połowie października odbędą się nowe wybory Zarządu naszego Związku. Nie obowiązuje przepis "krycia każdy swego" jednak pięć zmian lipcowych ma być realizowane. Ewentualne wątpliwości można będzie wyjaśnić kolejny raz w dniach 30.09-1.10 na szkoleniu w Grodkowie. W rozmowach przewijała się kwestia niedofinansowania klubów, które mają liczne zaplecze młodych adeptów szczypiorniaka, jednak brak funduszy na regularną rywalizację. Nie ma ustaleń podnoszących zwyczajowe stawki i przejrzystości rozliczeń za wyszkolenie młodzieży i transfer do innych klubów zwłaszcza spoza regionu lub zasilających reprezentację Polski.