baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

Mistrzem Województwa w rozgrywkach sezonu 2016-17 w kategorii juniorów została drużyna opolskiej Gwardii. W decydującym meczu o podziale medali opolanie pokonali rówieśników z Zawadzkiego 35:29 (18:12). W spotkaniu, które rozegrano 20 grudnia 2016 roku w hali imienia Jerzego Klempela podopieczni Radosława Gęsikowskiego wyszli na prowadzenie w 11 minucie i nie oddali już uzyskanej przewagi. W tym interesującym meczu po sześć trafień zanotowali : Bartosz Dunikowski, Piotr Komisarczuk, Bartłomiej Łyczko oraz Adrian Przybysz. Do zdobycia złotego medalu przyczynił się cały opolski zespół ale na listę strzelców wpisali się także: Kacper Bendych -3, Damian Węgrzynowicz -2, Filip Witola -2, Marcin Krukowski -2, Patryk Stelnicki -1 oraz Mateusz Adamczyk -1. Dla gości, trenowanych przez Łukasza Morzyka, najwięcej bramek zdobył Adam Wacławczyk -11, Kamil Mann -8, Bartosz Witkowski -6.

Mistrz woj GwardiaPoczątek meczu rozpoczął się dosyć nieoczekiwaniem prowadzeniem ASPR Zawadzkie za sprawą Wacławczyka ale już do przerwy gospodarze wypracowali sześciobramkową przewagę. W meczu sędziowie Jakub Gnyszka i Mateusz Stonoga podyktowali w sumie sześć rzutów karnych, które zostały zamienione na bramki. Zespół gości został ukarany w drugiej odsłonie o jeden raz więcej karą wykluczenia. Ostatnie sześć minut spotkania, przy dziewięciobramkowym prowadzeniu Gwardii to wysoka skuteczność Zawadzkiego, zespołu który został srebrnym medalistą. Po zakończeniu spotkania odbyła się uroczystość dekoracji drużyn  medalami.

Oba zespoły mogą wziąć udział w rozgrywkach ogólnopolskich, Mistrz może starać się o organizację zawodów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski u siebie.

Trzymamy kciuki za udane występy na Mistrzostwach Polski. Złoci medaliści grali w składzie: Abrahamek Kacper, Adamczyk Mateusz, Bendych Kacper, Bożych Paweł, Czech Aleksander, Czerniecki Krzysztof, Dunikowski Bartosz, Fiuk Paweł, Gajda Kacper, Komisarczuk Piotr, Krukowski Marcin, Kurus Maciej, Łyczko Bartłomiej, Ochocki Karol ,Przybysz Adrian, Stefani Filip, Stelnicki Patryk, Węgrzynowicz Damian, Witola Filip. Trener Radosław Gęsikowski