PGNiG Kocham RecznaSpośród 16 zespołów, mistrzów w zawodach wojewódzkich "PGNiG Kocham ręczną na Orliku", chłopcy z PSP nr 3 z klas 3-4 szkoły podstawowej z Grodkowa trenowani przez Romana Smolińskiego okazali się najlepsi w Polsce ! Turniej rozegrano 18-20 czerwca w Kaliszu. W zawodach finałowych brały udział także dziewczęta ale tutaj nie udało się być szkole z Grodkowa najlepszym

Wyniki chłopcy:

Opolskie – Dolnośląskie 18-16, Opolskie – Podkarpackie 22-3, Opolskie – Podlaskie 14-3, Opolskie – Podlaskie 16-16 k. 3-1

O pierwszym miejscu w Polsce zadecydowały rzuty karne ! Szkoła z Grodkowa jako Mistrz Orlikowej piłki ręcznej dzieci klas 3-4 szkoły podstawowej otrzymała oprócz Pucharu nagrodę w postaci zaproszena na obóz sportowy z udziałem zawodnika-gwiazdy piłki ręcznej. Każdy uczestnik finału otrzymał plakat, na którym mógł zebrać autografy swoich ulubieńców podczas finałów.

Ostatecznie PGNiG Kocham Ręczną na Orliku zakończy się wielką lekcją WF z piłką ręczną, która odbędzie się 21 września w Warszawie.

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a sponsorem strategicznym zostało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Partnerem technicznym jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce, który zapewnia obsługę koordynatorów i sędziów podczas rozgrywek.

PSP3 Grodkow Orliki