Seniorzy OSiRu Komprachcice przystąpili do inauguracyjnego sezonu 2018-19 drugiej ligi mocno osłabieni (Ungier i Marcyniuk przenieśli się do Olimpu Grodków). W swojej hali podejmowali drużynę Moto Jelcza Oława i sprawili kibicom oraz sobie miłą niespodziankę wygrywając 31:29 (18:19). Goście dysponujący pełnym składem, w większości młodych graczy z Ukrainy (ich tercet zdobył aż 21 bramek) pomimo lekiej przewagi aż do 51 minuty musieli uznać doświadczenie gospodarzy, którzy przechylili szalę wygranej w samej końcówce. Bohaterem meczu został Krzysztof Juros, który doprowadził w 53 minucie do wyrównania 28:28 (była to jego 11 bramka w meczu) oraz młodzi gracze z Komprachcic (do niedawna juniorzy), którzy wykorzystali osłabienie rywala w 57 minucie. W prognozach przed sezonem obserwatorzy dostrzegali duże osłabienie kadrowe naszego zespołu ale grający momentami na poziomie Superligi Juros plus doskonała końcówka naszych młodych zawodników pozwala patrzeć z optymizmem na trudny nowy sezon w grupie I drugiej ligi. W tej klasie rozgrywkowej od tego sezonu gra Patryk Kuchczyński do niedawna czołowy gracz Superligi. Zdj. juniorów OSiR, którzy stanowią podstawowy skład seniorski.