baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

KPR Gwardia Opole po wygranej 28:25 w Opolu z Azotami Puławy w dniu 26.04.2019r wywalczyła awans do półfinału Pucharu PGNiG Superligi. Opolanie w ćwierćfinałowym dwumeczu okazali się lepsi od zespołu Azot, co trzeba uznać za duże osiągnięcie i jest szansa na co najmniej powtórzenie ubiegłorocznego wyniku w finale Superligi. Bohaterem pierwszego meczu w Puławach wygranego przez gwardzistów dwoma trafieniami okazał się Adam Malcher. Bardzo skuteczny był Mateusz Jankowski. Po wygranej na wyjeździe opolanie stali się faworytami do awansu przed meczem rewanżowym.

W Stegu Arenie pierwsza połowa była bardzo wyrównana, dopiero pod koniec 30 minuty Mateusz Jankowski wyprowadził zespół gospodarzy na prowadzenie 15:14. Prawie kwadrans drugiej połowy to bramka za bramkę i ciągła niepewność wygranej przy stanie 20:21 w 43 minucie. Przełomowym momentem było zdobycie pod rząd pięciu bramek przez gwardzistów do 50 minuty meczu. Opolanie niesieni dopingiem kibiców utrzymali przewagę i po raz drugi pokonali zespół z Puław. Mateusz Jankowski okazał się najskuteczniejszym w meczu zawodnikiem i zdobył aż 8 bramek. Antoni Łangowski nie miał sentymentów dla nowego klubu ( przenosi się do Puław) i wraz z kolegami zapewnili sobie udział w półfinale. Cała drużyna pod wodzą Rafała Kuptela spisała się na medal ! Po awansie do najlepszej czwórki w Polsce opolan czeka mecz z Vive Kielce, drużyną niepokonaną w polskiej lidze i walczącą o Puchar Ligi Mistrzów. Podobnie jak w zeszłym sezonie KPR Gwardia Opole ma szansę na wyrównanie najlepszego wyniku w historii klubu, gdy pod wodzą trenera Edwarda Hyli, nasza drużyna zdobyła brązowy medal. Trzymamy kciuki ! Fot. KPR po meczu z Azotami.