baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

zprp logoTor Dobrzeń Wielki i Orzeł Opole jako mistrzowie województwa oraz ASPR Zawadzkie jako wicemistrz reprezentowali nas w zawodach 1/16 Pucharu ZPRP.

lzsdobrzenMłodziczki z Dobrzenia turniej rozegrały pod koniec kwietnia w Legnicy, gdzie wygrały jeden mecz Tor Dobrzeń - Jedynka Dzierżoniów 28:25 (17:11) a następnie zmierzyły się z Bystrą, Tor Dobrzeń - KS Bystra 17:23 (9:10), aby w ostatnim dniu spotkać się z gospodarzem, faworytem grupy. Legnica chcąc zająć pierwsze miejsce w tabeli wygrywała tylko 14:11 do przerwy, jednak w drugiej odsłonie nasze dziewczęta musiały uznać wyższość rywalek przegrywając 20:29. W tym meczu najwięcej bramek zdobyła Katarzyna Kokot - 9 trafień.

Orzel OpolePodobnie jak dziewczęta, trzecie miejsce w turnieju, które nie dało awansu, zajęli młodzicy Orła Opole.
Pomimo atutu własnego obiektu, Orzeł jako gospodarz, w pierwszym meczu uległ Włokniarzowi, Orzeł Opole - Włókniarz Konstantynów 22:25 (12:12). Jak później się okazało był to najważniejszy mecz, gdyż rywale opolan po remisie i karnych zdobywali punkty w pierwszym dniu zawodów w Opolu. W drugim dniu 4.05.2019r Orzeł wyraźnie uległ faworytowi grupy Zabrzu, Orzeł Opole - SPR Pogoń 1945 Zabrze 15:37 (6:17) i przed ostatnim spotkaniem wiadomo było, że trzeba walczyć o trzecie miejsce ze Świdnicą. Orzeł Opole - ŚKPR Świdnica 23:21 (11:7). W tym meczu najwięcej bramek dla Orła zdobył Lilien - 8 trafień

logo aspr zawadzkieW Ustroniu w grupie E rywalizowali młodzicy z ASPR Zawadzkie.
W pierwszym spotkaniu nasza drużyna przegrała z Anilaną II Łódź 23:30 (12:12), aby w drugim spotkaniu stawić duży opór do przerwy tym razem gospodarzom: Ustroń - Zawadzkie 22:17 (8:10). Dopiero na 10 minut przed końcem zmęczeni zawadczanie (na parkiecie grała najlepsza ósemka) ulegli gospodarzom. Najwięcej bramek zdobył Łukasz Tymich - 9.
W ostatnim dniu, w meczu o trzecie miejsce, Zawadzkie - Dzierżoniów 22:29 (10:14), najwięcej bramek zdobył Adam Kaczka - 10 trafień. Pomimo nie wygrania meczu należy uznać występ majowy Zawadzkiego za udany, uwzględniając, że do przerwy potrafili wygrywać lub remisować z każdym przeciwnikiem.