baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

Sezon 2020-21 Superligi przechodzi do historii. W dniu 5.06.2021 Gwardia Opole zakończyła sezon po wygranej z Kaliszem zajmując piąte miejsce w końcowej tabeli. Uwzględniając specyfikę rozgrywek oraz ograniczenia finansowe i zapowiedzi przed sezonem, należy uznać miejsce opolan za sukces. Mieszanka młodych graczy i doświadczonych, ustabilizowany skład, pozwolił mierzyć się z zespołami silniejszymi często jak równy z równym. Na końcową wygraną z Kaliszem, gdzie na osiem minut przed końcem był remis, opolanie w pełni zasłużyli. A o wygraną nie było łatwo, gdyż do przerwy było 12:15 dla rywali. Maciej Fabianowicz rzucając dwie bramki w końcówce oraz kapitan Mateusz Jankowski zapewnili wraz z drużyną, wygraną z niewygodnym przeciwnikiem. Ze względów na obostrzenia sezon rozgrywano bez udziału kibiców. Dzięki transmisjom telewizyjnym obserwować mogliśmy, jak do opolskiego składu trener Rafał Kuptel wprowadza nowych młodych graczy, którzy próbowani byli w kadrach młodzieżowych lub nawet reprezentacji Polski seniorów. Za wynik odpowiedzialność brała na siebie cała drużyna włącznie z trenerem. Wielu zawodników nie schodziło poniżej dobrego poziomu, a z niedociągnięć inni zapewne wyciągną wnioski. Nie mając stałego reprezentanta kraju o sile drużyny decydowała często szybka gra całej drużyny. Życzymy wszystkim udanych wakacji i liczymy na udane występy w nowym sezonie.