baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

sedziaPomocnicze materiały dla sędziów w nowym sezonie 2018-19 Niezbędnik 2018-19 Zobacz

materiały archiwalne (do porównania) dotyczące sezonu 2017-18 poniżej:

wskazówki do prawidłowego protokołowania (plik doc) uaktualniony Pobierz

Zmodyfikowany (zmiany w listopadzie 2017r) Regulamin rozgrywek młodzieżowych OZPR Pobierz (plik pdf)

Obowiązujący z logiem ZPRP Protokół uproszczony (4) wzór dla rozgrywek dzieci (plik doc). Proszę używać z logiem ZPRP.

Na początek przypomnienie:

1) w rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet czas przerwy w meczu wynosi 15 minut, (Przepis 2:1)

2) zasada, że po otrzymaniu opieki medycznej na boisku zawodnik musi natychmiast opuścić plac gry i może ponownie wejść dopiero po trzecim ataku jego drużyny ma zastosowanie jedynie w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet i PGNiG Superligi Mężczyzn, (Przepis 4:11)

3) jeżeli w podstawowym czasie gry mecz zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym w celu wyłonienia zwycięzcy zarządza się rzuty karne [bez dogrywek], które nie są zaliczane do wyniku meczu i statystyk drużyn i zawodników, (Przepis 2:2)

4) zawodnik ani osoba towarzysząca nie mogą być dopisani do protokołu zawodów po wskazanym w poszczególnych regulaminach czasie na przedstawienie do weryfikacji delegatowi lub pod jego nieobecność sędziom wygenerowanej z ESZR ZPRP listy zgłoszeń zawodników oraz osób towarzyszących wraz z trenerem, ( Przepis 4:3).

Modyfikacja tego przepisu oznacza, że po sporządzeniu przed meczem protokołu nie można do niego dopisywać już nikogo (zawodnicy i osoby towarzyszące). Dotyczy to również sytuacji np. nagłej kontuzji bądź choroby przed rozpoczęciem zawodów.