Najwięcej sławy przysporzyła Gogolinowi drużyna dziewcząt, która od 1954 roku występowała przez 6 lat w I Lidze Państwowej 11-osobowych drużyn w piłce ręcznej i przez 2 lata w tej samej lidze drużyn 7-osobowych.Tak wspaniałe dziewczęta jak: Inga Krause-Krawiec, Elżbieta Bonkosch-Kurpierz, Dorota Urbaniec-Globisch, Jadwiga Pawleta-Blania, Hildegarda Komander-Moszko, Gizela Klimek-Trautner, Hanna Czekała, Irena Schpitzke i pozostałe ich koleżanki zdobyły 7-krotnie tytuł wicemistrza Polski. W zdobyciu tytułu mistrzowskiego przeszkodziło im chyba tylko prowincjonalne położenie Gogolina.

Czołowa szczypiornistka, reprezentująca barwy Gogolina, Inga Krause-Krawiec była przez 8 lat członkinią reprezentacji kraju i wystąpiła w 48 oficjalnych meczach międzypaństwowych. Zaszczytu tego doznały również Dorota Urbaniec-Globisch i Elżbieta Bonkosch-Kurpierz, które również kilkakrotnie występowały w reprezentacji narodowej.

W uznaniu zasług tytuł "Mistrza Sportu" uzyskała Inga Krause-Krawiec - wybitna szczypiornistka i wieloletnia reprezentantka Polski www.gogolin.pl