Karierę zawodniczą rozpoczął w MKS-ie Brzeg w 1960 roku. Jego pierwszym nauczycielem szczypiorniaka był Adam Dżygiel. Do Opola trafił w 1964 roku i razem z zawodnikami MKS-u Opole tworzył skład Gwardii. W sezonie 1966/67 walczył z kolegami o mistrzostwo kraju. Po rundzie jesiennej ku zdziwieniu całego środowiska klub zajmował pierwszą lokatę w lidze. Ostatecznie jednak wylądował tuż poza podium. Po maturze poszedł do wojska i ściągnięty został do Śląska Wrocław.

Tam też nadszedł szczyt jego kariery. W ciągu dwóch lat dwukrotnie zdobywał Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju. Wtedy już na swoim koncie miał występy w kadrze narodowej. W seniorskiej zadebiutował w 1970 roku w meczu z NRD w Rostoku. Wtedy jego trenerem był Janusz Czerwiński. Był też w kadrze przed olimpiadą w Monachium, jednak kontuzja przeszkodziła mu w wyjeździe na nią.

Jako zawodnik udzielał się jeszcze w lidze włoskiej. Po powrocie do Polski, tuż przed stanem wojennym, zakończył karierę zawodniczą. Przyczynił się do odbudowy Gwardii, a ostatni klub, z jakim był związany, to ASPR Zawadzkie, gdzie był trenerem. Jego syn Piotr kontunuuje karierę zawodniczą.