Schemat SuperligiRozgrywki zostały podzielone na dwie grupy – pomarańczową i granatową. Każda będzie się składać z siedmiu zespołów. Aby otrzymać licencję na występ w rozgrywkach, trzeba było spełniać kryteria: sportowe, prawne, finansowe i infrastrukturalne.

Zostaje utrzymany system gry każdy z każdym. Zwycięzca spotkania otrzyma 2 punkty, ale jeżeli wygrał z zespołem ze swojej grupy, dostanie jeden punkt dodatkowy. Jeżeli w regulaminowym czasie obie drużyny zdobędą taką samą liczbę bramek, potrzebna będzie dogrywka 2×5 minut. Jeżeli i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, zespoły przystąpią do serii rzutów karnych. Drużyna, która w regulaminowym czasie remisowała, ale po dogrywce przegrała i tak otrzyma jeden punkt za to spotkanie.
Po rundzie zasadniczej rozegrana zostanie runda finałowa, do której awansują trzy najlepsze drużyny z obu grup. O czwarty bilet do ćwierćfinałów powalczą zespoły z czwartego i piątego miejsca, w dodatkowym, barażowym dwumeczu.
Poszczególne rundy fazy pucharowej również będą składać się z dwóch spotkań. Drużyna, która po rundzie zasadniczej zajmowała niższą lokatę, będzie gospodarzem pierwszego spotkania. Mecze finałowe zaplanowane są na drugą połowę maja.