W dniu 14 września 2023r odbyło się w Opolu spotkanie organizacyjne opolskiej ligi młodzieżowej.  Tematem zebrania był nowy system rozgrywek w kategorii dzieci, zmian w regulaminie i przeprowadzono losowanie drużyn młodzieżowych. Spotkanie prowadziła Komisja Gier i Dyscypliny w składzie Melania Kessler i Bartłomiej Kowalczyk. Zdjęcie Bartłomiej Konieczny. Dziękujemy Gwardii Opole za użyczenie sali konferencyjnej.

Informujemy o możliwości zostania Scautem wydarzeń sportowych. Zapisz się już dzisiaj ! Poszukujemy osób z naszego środowiska, które będą chętne do przejścia szkolenia online w języku angielskim i podjęcia w późniejszym czasie roli scouta, podczas meczów reprezentacji Polski (w przyszłości podczas kolejnych MŚ czy ME w Polsce). Oferta skierowana jest głównie do osób młodych, pasjonatów piłki ręcznej, początkujących sędziów lub trenerów, statystyków.

Warto zaznaczyć, że osoby te będą ważną częścią przyszłych wydarzeń sportowych współorganizowanych przez EHF. Wynagrodzenie za pracę będą otrzymywać od firmy Sportradar.

Dane, które należy podać na zgłoszeniu:: Imię i nazwisko kandydata na scouta, Adres mailowy, Telefon kontaktowy, Miasto zamieszkania Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 23 września br na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Wymagana znajomość języka angielskiego.

Przewiduje się, że z każdego okręgu będą mogły wziąć udział w szkoleniu 3-4 lub więcej osób. Koordynatorem zapisów jest Bartosz Słowiński.

Podczas kursokonferencji sędziów w Turawie Prezes Opolskiego Związku Piłki Ręcznej Pan Jan Chudzikiewicz w imieniu ZPRP uhonorował kol. Jarosława Szynklarza „DIAMENTOWĄ” natomiast kol. Monikę Bązi „SREBRNĄ ODZNAKĄ” za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie piłki ręcznej. Serdecznie w imieniu całego środowiska GRATULUJEMY!!!

Opolscy sędziowie ZPRP:
• Tomasz Łacny – Tomasz Okos (ORLEN Superliga Kobiet)
• Paweł Klimkowicz – Mateusz Stonoga (Orlen Superliga Kobiet) – awans
• Monika Bązi – Melania Kessler ( Liga Centralna)
• Bartłomiej Kowalczyk – Tomasz Kubik (Liga Centralna) – awans
• Magdalena Bązi-Chałupczak – Anna Chojnowska (I liga)
• Wiktor Hordyński – Wojciech Kalus (II liga)

Delegaci ZPRP:
• Mariusz Szynklarz
• Jarosław Szynklarz

Komisja Sędziowska Opolskiego Związku Piłki Ręcznej dziękuje wszystkim obecnym w Turawie sędziom za bardzo dobre przygotowanie do testów
teoretycznych oraz sprawnos#ciowych. Liczymy, e materiały omawianeż podczas kursokonferencji oraz zajęcia praktyczne przeprowadzone z nowymi sędziami zaowocują samymi trafnymi gwizdkami na parkietach ligowych sezonu 2023/2024.

Miło nam poinformować, że nasi opolscy sędziowie bardzo dobrze reprezentowali nasz kraj na European Youth Olympic Festival.

Polska para sędziowska, Tomasz Łacny i Tomasz Okos, została nominowana na turniej European Youth Olympic Festival, który odbył się w dniach 24-29 lipca w słoweńskim Mariborze.

Podczas imprezy polscy sędziowie zostali docenieni i wyznaczeni do poprowadzenia najważniejszych spotkań turnieju, w tym meczu półfinałowego mężczyzn pomiędzy Chorwacją i Słowenią oraz finału w rywalizacji kobiet pomiędzy Francją a Rumunią.  Więcej o Europejskiej Olimpiadzie Młodzieży 2023 - oficjalna strona Facebook Zobacz Zdj. ZPRP

Powołania na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży Województwo Opolskie – kobiety Olimpiada : 24.07.2023 – Eliminacje 25 – 27.07.2023 – Turniej Finałowy
1. Banasik Julia MLUKS Tułowice
2. Duda Nicola MLUKS Tułowice
3. Dziuba Nadia MLUKS Tułowice
4. Fablewski Emilia UKS Pawonków
5. Kciuk Wiktoria UKS Pawonków
6. Nowak Amelia UKS Pawonków
7. Pestka Natalia MLUKS Tułowice
8. Pęcherz Agnieszka MLUKS Tułowice
9. Pęciak Karolina UKS Pawonków
10. Zając Wiktoria MLUKS Tułowice
Sztab szkoleniowy:
Adrian Sternik – trener główny
Andrzej Motyka – II trener

Powołania na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży Województwo Opolskie Olimpiada: 24-25.07 – Eliminacje 25-27.07.2023 – Turniej Finałowy
1. Broda Jakub OAPR Orzeł Opole/KPR GO
2. Breguła Krzysztof UKS Pawonków
3. Broj Bruno OAPR Orzeł Opole/KPR GO
4. Chwojnicki Bartosz OAPR Orzeł Opole/KPR GO
5. Dalkowski Kamil UKS Pawonków
6. Fronczyk Artur UKS Pawonków
7. Lewandowski Artur OAPR Orzeł Opole/KPR GO
8. Pasoń Filip OAPR Orzeł Opole/KPR GO
9. Roesler Łukasz OAPR Orzeł Opole/KPR GO
10. Rugała Bartłomiej OAPR Orzeł Opole/KPR GO/SMS Kielce
11. Kurth Marcin UKS Pawonków
12. Zawadzki Maciej OAPR Orzeł Opole/KPR GO
Sztab szkoleniowy:
Agnieszka Jochymek – Trenerka
Bartłomiej Kowalczyk – Kierownik

OpoleTKVI20233W dniu 4 czerwca 2023 roku w Opolu rozegrano mecze w kategorii juniora młodszego w XVIII turnieju poświęconym pamięci Jerzego Klempela. Organizatorem była KPR Gwardia Opole, w której karierę rozpoczął Jerzy Klempel. Przed meczami złożono kwiaty i zapalono znicz przed tablicą, wmurowaną ku pamięci Jurka, przy ulicy Kowalskiej. Dawni koledzy Jurka wspominali mecze wychowanka Gwardii Opole z udziałem leworęcznego reprezentanta Polski.

 

OpoleTKVI20232

 

Do rywalizacji sportowej zawodnicy przystąpili od rana, grając mecze 2x20minut w Stegu Arenie. W pierwszym meczu Górnik Zabrze ( klub do którego przeszedł Jerzy Klempel z Gwardii Opole) pokonał Zagłębie Lubin 17:13. Jak się później okazało drużyna z Zabrza wygrała pozostałe dwa mecze (23:16 ze Śląskiem Wrocław i 20:12 z Gwardią Opole) i zdobyła Puchar.

Gospodarze trenowani przez Łukasza Gradowskiego zajęli drugie miejsce, wygrywając ze Śląskiem Wrocław 25:19 (w klubie, gdzie Jerzy Klempel zdobywał wielokrotnie mistrzostwo Polski) i w rzutach karnych Zagłębie Lubin 3:2 (16:16). Zagłębie Lubin pokonując Śląsk Wrocław 22:19 zajęło trzecie miejsce w memoriale. Więcej zdjęć Zobacz

OpoleTKVI20235

OpoleTKVI20236

Najlepszym strzelcem XVIII Memoriału im. Jerzego Klempela został Antek Szeremet ze Śląska Wrocław. W trzech spotkaniach zanotował on 19 trafień.

Trenerzy wybrali również najlepszych zawodników w swoich drużynach. Także i oni otrzymali nagrody indywidualne. I tak w Gwardii wyróżniono Kacpra Wilisowskiego, w Górniku Michała Cieślę, w Zagłębiu Szymona Banachowskiego a w Śląsku Tima Onokhofa.