baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

Żeńska reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce na Mistrzostwach Europy w piłce plażowej

Poprzez zajęcie piątego miejsca na Mistrzostwach Europy, rozegranych w dniach 2-5 lipca 2015 w Hiszpanii, reprezentacja kobiet, trenowana przez Jolantę Jochymek, zakwalifikowała się do udziału w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata.

Reprezxentacja kobiet Plazowka 2015m

Kluczowym okazał się awans do pierwszej ósemki drużyn, po wygranych z Niemkami, Serbią oraz ze Szwajcarią oraz niesamowita wygrana z Holandią w meczu o piąte miejsce.

W czasie tak udanego turnieju nasze panie "urwały" seta późniejszym finalistkom zarówno Węgierkom jak i Norweżkom ! Najwięcej bramek uzyskały w turnieju dla naszych barw Żakowska i Łyszczyk.

Wprawdzie nie udało się wejść do półfinału po porażce z Hiszpanią ale potem nasze panie osiągnęły założony cel i wygrały zarówno z Ukrainkami jak i Holenderkami (w fazie eliminacyjnej nasze rywalki wygrały 2:1) !

W tych samych zawodach Polacy zajęli dziewiąte miejsce. {flike}

Kobiety: Polska-Włochy 0:2, Polska-Węgry 1:2, Polska- Rosja 1:2, Polska-Szwajcaria 2:0, Polska-Serbia 2:0, Polska - Niemcy 2:0, Polska- Norwegia 1:2, Polska - Holandia 1:2

Plazowka zenska reprezentacja na ME2015m

Ćwierćfinał: Polska-Hiszpania 0:2, o miejsca 5-8 Polska-Ukraina 2:1, Polska-Holandia 2:0

Mecz z Holenderkami o piąte miejsce w LLORET DE MAR 2015 rozegrany 5 lipca 2015

Pierwsza partia rozpoczęła się od prowadzenia Polek 3:1, ale po trzech minutach było już 3:7. jednak na cztery minuty przed końcem Biało-czerwone doprowadziły do remisu po 13.

Druga odsłona to zażarta walka o każdy punkt, padało mało bramek - po sześciu minutach podopieczne Jolanty Jochymek i Roberta Bejgiera wygrywały 8:4. Jednak Holenderki nie poddawały się i na półtorej minuty przed upływem regulaminowego czasu gry ponownie mieliśmy remis 10:10.

Dwie ważne bramki zdobyła w tym fragmencie gry Weronika Łakomy i to Polki były cały czas o krok przed rywalkami. Przy stanie 14:14 Biało-czerwone zaryzykowały i rzuciły gola tylko za jeden punkt.

Pomarańczowe miały trzynaście sekund na przeprowadzenie skutecznej akcji, ale znakomita postawa całej polskiej defensywy uniemożliwiła im osiągnięcie celu.

Polski mogły rozpocząć taniec radości jako piąta drużyna mistrzostw Europy, a zarazem finalistki mistrzostw świata!

Duża w tym zasługa udanych interwencji bramkarki Urszuli Olejnik oraz grającej na pozycji wlotka Lidii Żakowskiej, która zdobywała punkty w kluczowych momentach. Trafiła też na 22:19 na dziesięć sekund przed końcem seta, gol rywalek na 22:21 niczego już nie zmienił.

Polki piątą drużyną mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej! Biało-czerwone pokonały Holenderki 2:0 i zagwarantowały sobie udział w mistrzostwach świata 2016! To najlepszy wynik w historii polskich startów w czempionacie Starego Kontynentu.

Mężczyźni zajęli piąte miejsce w grupie eliminacyjnej a później wygrali grupę w walce o miejsca 9-15 i ostatecznie mimo ostatniej porażki ze Szwajcarami zajęli dziewiąte miejsce.