W Głogowie w dniach 29.04-1.05.2016 rozegrano mecze półfinałowe o Puchar Prezesa ZPRP w kategorii chłopców. Po awansie Olimpu Grodków do półfinałów, co było miłą niespodzianką, podopiecznym Romana Smolińskiego przyszło zmierzyć się z bardzo silnym zespołami z Oławy, Zabrza i Głogowa.

Wśród chłopców z Chrobrego upatruje się faworyta do medalu w tegorocznej edycji odpowiednika młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Gospodarze wykorzystali atut własnej hali i weszli do finału. Dla Olimpu kluczowym okazała się wysoka porażka w pierwszym meczu z Oławą.

W piątkowym (29.04.) meczu półfinałowego turnieju chłopców o Puchar Prezesa ZPRP zagrały zespoły LKPR Moto-Jelcz Oława z UKS Olimp Grodków. Od początku przeważali szczypiorniści z Oławy, którzy do szatni schodzili z przewagą 19:8. Po zmianie stron Moto-Jelcz utrzymało wysoką przewagę a mecz zakończył się wynikiem 32:15. W drugim meczu gospodarze prowadzili z Zabrzem i wygrali z SPR Pogoń 1945 Zabrze aż 34:18 W następnych dniach Olimpowi było równie ciężko urwać punkty faworytom.

Skład UKS Olimp Grodków w meczu z Oławą: Stroński, Studziński 5, Dębowski 4, Górny, Kuka 3, Bernat 1, Sobstel, Kubicki, Woszczyna, Piętak, Gamcarz, Zawadzki, Bielecki.

Gdy po przegranej takźże w drugim dniu z faworytem Głogowem, Olimp zmierzyl się z Pogonią Zabrze, był to mecz o stawkę dla Zabrza. Drużyna ze Śląska nie dała nam szans a potem kibicowała Chrobremu i zespół z Zabrza wszedł do finału obok gospodarzy dzięki ...Olimpowi.

UKS Olimp Grodków-SPR Pogoń 1945 Zabrze 16:25 (11:15).

KS SPR Chrobry Głogów-LKPR Moto-Jelcz Oława 25:24 

Klasyfikacja końcowa turnieju: 
1. KS SPR Chrobry Głogów (3 mecze, 6 punktów).
2. SPR Pogoń 1945 Zabrze (3 mecze, 4 punkty).
3. LKPR Moto-Jelcz Oława (3 mecze, 2 punkty).
4. UKS Olimp Grodków (3 mecze, 0 punktów).
Najlepsi strzelcy turnieju:
28 bramek – Filip Wawrzyniak, LKPR Moto-Jelcz Oława.
22 bramki - Paweł Krawczyk, SPR Pogoń 1945 Zabrze.
21 bramek – Ryszard Korus, SPR Pogoń 1945 Zabrze.
Nagrody indywidualne turnieju:
Najlepszy zawodnik – Ryszard Korus, SPR Pogoń 1945 Zabrze.
Najlepszy bramkarz – Artur Janiewicz, KS SPR Chrobry Głogów.