14 czerwca 2015r w Opolu zakończyła się ostatnia runda turniejów Gwardia Mini Handball Liga

Końcowym triumfatowem okazała się drużyna z Kolonowskiego, wyprzedzając Komprachcice.

Komplet wyników finałowego turnieju: Mecz o 7 miejsce: PSP 24 10:6 PSP 1 , Mecz o 5 miejsce: PSP 14 7:5 PSP 2

Półfinały: PSP Komprachcice 12:5 PSP 21, PSP Kolonowskie 15:10 PSP 9, Mecz o 3 miejsce: PSP 21 7:7 PSP 9 (Karne 1:2)

Finał: PSP Kolonowskie 15:10 PSP Komprachcice

Gwardia Handbal Liga

Po niezwykle emocjonującym turnieju finałowym, zwycięzcą pierwszej edycji Gwardia Mini Handball Ligi okazał się zespół PSP Kolonowskie. W finale zespół Tomasza Kubika pokonał drużynę z Komprachcic. Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci PSP 9 z Opola.

Wielki finał Gwardia Mini Handball Ligi 2015 rozpoczęły „małe finały" dla zespołów, które zajęły trzecie i czwarte lokaty w rozgrywkach grupowych. W meczu o 7 miejsce PSP 24 pokonała 10 do 6 prowadzony przez Bogumiła Barana zespół PSP 1. Piątą lokatę w turnieju zdobyli po emocjonującym meczu z „dwójką" gracze reprezentujący PSP 14.

Po rozegraniu „małych finałów" rozpoczęły się mecze półfinałowe. W obu spotkaniach nie brakowało zarówno bramek jak i pięknych zagrań w obronie. Ostatecznie do finału awansowały zespoły reprezentujące szkoły spoza Opola. Dwie najlepsze drużyny reprezentujące stolicę województwa zmierzyć miały się w meczu o trzecie miejsce.

Pojedynek pomiędzy PSP 9 i PSP 21 był chyba najbardziej emocjonującym meczem całej premierowej edycji Gwardia Mini Handball Ligi. Oba zespoły grały bramka za bramkę, nie potrafiąc zdobyć wyższej niż jednobramkowa przewagi. Wynik przez 20 minut oscylował w okolicach remisu i wreszcie zakończył się wynikiem 7:7. O zdobyciu brązowych medali zadecydować miały zatem rzuty karne. W konkursie rzutów karnych, podobnie jak w całym meczu popis dali bramkarze obu zespołów. Ostatecznie po serii pięciu rzutów karnych triumfowali reprezentanci PSP 9.

Finałowy mecz także był wyrównanym spotkaniem, choć jego przebieg był zgoła inny niż pojedynku o brązowe medale. Na prowadzenie 3:0 szybko wyszli zawodnicy z Komprachcic. Duża w tym zasługa Tymoteusza Sobkowanajlepszego strzelca całych rozgrywek. Wówczas jednak przebudził się zespół z Kolonowskiego. Drużyna Tomasza Kubika była w tych rozgrywkach bodaj najbardziej wyrównaną i właśnie dzięki dobrej grze całego zespołu po chwili młodzi szczypiorniści z Kolonowskiego cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia. Mimo ambitnej gry Komprachcice nie zdołały już wyjść w tym meczu na prowadzenie i po końcowym gwizdku musieli pogodzić się porażką w finałowym meczu.

Po zakończeniu rozgrywek wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody. Dla trzech najlepszych zespołów przewidziano także okazałe puchary. Wyróżnienia otrzymała także najlepsza siódemka turnieju w tym najlepszy bramkarz – Patryk Matysek, oraz MVP turnieju – Tymoteusz Sobków, który w całych rozgrywkach aż 41 razy trafiał do bramki rywala.

Najlepsza siódemka, oraz kilkunastu wyróżniających się zawodników otrzyma wkrótce od orgnizatora rozgrywek – spółki PEGO S.A., zaproszenia na Gwardia Mini Handball Liga Camp, który planowany jest na początek lipca.

Żródło relacji  www.gwardiaopole.pl