Tradycyjnie przed rozpoczęciem rozgrywek nowego sezonu KGiD OZPR przygotowała wykaz dokumentów niezbędnych trenerom, klubowym działaczom, sędziom, zawodnikom.

Protokół uproszczony (4) dla dzieci z logiem ZPRP  obowiązujący (plik doc)

Regulamin po zmianach z dnia 14.11.2017r (zmiana treści paragrafu 44) rozgrywek młodzieżowych OZPR (plik pdf)

Interpretacja systemowego zapisu daty następnego badania (plik pdf)

Ważność karty zdrowia (plik pdf)

Kartka kontuzja 2 (plik pdf)

Grający trener zasady karania (plik pdf)

Kartki na kary + 2 stojaki (plik pdf)

Kartki pomocnicze dla sędziów na stolik (plik doc)

Lista zgłoszeń zespołu (plik Excell)

Lista zgłoszeń zespołu - najnowsza (plik Excell)

Zgłoszenie do rozgrywek sezonu 2017-18 (plik doc)

Dodatkowe regulaminowe oznaczenia na boisku (plik jpg)

Wskazówki do prawidłowego protokołowania (plik doc)

Zgłoszenie zespołów młodzieżowych do rozgrywek szczebla centralnego

Ochraniacze 2 (plik pdf)

Arkusz weryfikacji hali sportowej (plik Excell)

Protokół zawodów (plik doc)

Protokół zawodów (plik pdf)

Protokół uproszczony_5 (plik doc)

Powiadomienie o zawodach (plik doc)

Protokół zawodów 2017-18 (plik pdf)

Protokół uproszczony_4 (plik doc)

Przepisy gry w piłkę ręczną 2016 (plik pdf)

(2del)protokół zawodów 2017-18_1 (plik doc)

Zasady rozgrywek młodzieżowych sezon 2017-18 (plik pdf)

ochraniacze 4_09_2017 (plik pdf)

Arkusz weryfikacji hali sportowej do 2019 roku (plik Excell)

Aneks nr 2 opieka medyczna (plik pdf)

Nowe przepisy gry (plik PowerPoint)

Przypomnienie ZPRP:

1) w rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet czas przerwy w meczu wynosi 15 minut, (Przepis 2:1)

2) zasada, że po otrzymaniu opieki medycznej na boisku zawodnik musi natychmiast opuścić plac gry i może ponownie wejść dopiero po trzecim ataku jego drużyny ma zastosowanie jedynie w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet i PGNiG Superligi Mężczyzn, (Przepis 4:11)

3) jeżeli w podstawowym czasie gry mecz zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym w celu wyłonienia zwycięzcy zarządza się rzuty karne [bez dogrywek], które nie są zaliczane do wyniku meczu i statystyk drużyn i zawodników, (Przepis 2:2)

4) zawodnik ani osoba towarzysząca nie mogą być dopisani do protokołu zawodów po wskazanym w poszczególnych regulaminach czasie na przedstawienie do weryfikacji delegatowi lub pod jego nieobecność sędziom wygenerowanej z ESZR ZPRP listy zgłoszeń zawodników oraz osób towarzyszących wraz z trenerem, ( Przepis 4:3).

Modyfikacja tego przepisu oznacza, że po sporządzeniu przed meczem protokołu nie można do niego dopisywać już nikogo (zawodnicy i osoby towarzyszące). Dotyczy to również sytuacji np. nagłej kontuzji bądź choroby przed rozpoczęciem zawodów.

Przepisy gry w piłkę ręczną plażową wersja pełna oraz skrócona (plik doc)