Tradycyjnie przed rozpoczęciem rozgrywek nowego sezonu KGiD OZPR przygotowała wykaz dokumentów niezbędnych trenerom, klubowym działaczom, sędziom, zawodnikom.

Interpretacja systemowego zapisu daty następnego badania (plik pdf)

Ważność karty zdrowia (plik pdf)

Regulamin rozgrywek młodzieżowych OZPR sezonu 2017-18 (plik pdf)

Kartka kontuzja 2 (plik pdf)

Grający trener zasady karania (plik pdf)

Kartki na kary + 2 stojaki (plik pdf)

Kartki pomocnicze dla sędziów na stolik (plik doc)

Lista zgłoszeń zespołu (plik Excell)

Lista zgłoszeń zespołu - najnowsza (plik Excell)

Zgłoszenie do rozgrywek sezonu 2017-18 (plik doc)

Dodatkowe regulaminowe oznaczenia na boisku (plik jpg)

Wskazówki do prawidłowego protokołowania (plik doc)

Zgłoszenie zespołów młodzieżowych do rozgrywek szczebla centralnego

Ochraniacze 2 (plik pdf)

Arkusz weryfikacji hali sportowej (plik Excell)

Protokół zawodów (plik doc)

Protokół zawodów (plik pdf)

Protokół uproszczony_5 (plik doc)

Powiadomienie o zawodach (plik doc)

Protokół zawodów 2017-18 (plik pdf)

Protokół uproszczony_4 (plik doc)

Przepisy gry w piłkę ręczną 2016 (plik pdf)

(2del)protokół zawodów 2017-18_1 (plik doc)

Zasady rozgrywek młodzieżowych sezon 2017-18 (plik pdf)

ochraniacze 4_09_2017 (plik pdf)

Arkusz weryfikacji hali sportowej do 2019 roku (plik Excell)

Aneks nr 2 opieka medyczna (plik pdf)

Nowe przepisy gry (plik PowerPoint)

Przypomnienie ZPRP:

1) w rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet czas przerwy w meczu wynosi 15 minut, (Przepis 2:1)

2) zasada, że po otrzymaniu opieki medycznej na boisku zawodnik musi natychmiast opuścić plac gry i może ponownie wejść dopiero po trzecim ataku jego drużyny ma zastosowanie jedynie w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet i PGNiG Superligi Mężczyzn, (Przepis 4:11)

3) jeżeli w podstawowym czasie gry mecz zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym w celu wyłonienia zwycięzcy zarządza się rzuty karne [bez dogrywek], które nie są zaliczane do wyniku meczu i statystyk drużyn i zawodników, (Przepis 2:2)

4) zawodnik ani osoba towarzysząca nie mogą być dopisani do protokołu zawodów po wskazanym w poszczególnych regulaminach czasie na przedstawienie do weryfikacji delegatowi lub pod jego nieobecność sędziom wygenerowanej z ESZR ZPRP listy zgłoszeń zawodników oraz osób towarzyszących wraz z trenerem, ( Przepis 4:3).

Modyfikacja tego przepisu oznacza, że po sporządzeniu przed meczem protokołu nie można do niego dopisywać już nikogo (zawodnicy i osoby towarzyszące). Dotyczy to również sytuacji np. nagłej kontuzji bądź choroby przed rozpoczęciem zawodów.

Przepisy gry w piłkę ręczną plażową wersja pełna oraz skrócona (plik doc)