baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

Gwardia Opole organizator Turnieju W dniu 30 maja odbył siię w hali Gwardii w Opolu tradycyjny V Memoriał Jerzego Klempela wychowanka Gwardii Opole, potem gracza Śląska Wrocław i niemieckiego Geppingen. W dniu rozgrywania Memoriału piłkarze ręczni Śląska awansowali do ekstraklasy. Na parkiecie w Opolu także odnosili sukcesy najmłodsi uczniowie jak i oldboje z Wrocławia. 

Drużyna Jerzego Klempela powróciła do ekstraklasy w czasie V Memoriału jego imienia Finałowe mecze szkół podstawowych rozpoczęły się od godziny 14.00. Oprócz opolskich szkół podstawowych gościliśmy silne ekipy z Wrocławia oraz Komprachcic. W finale zespół MOS Wrocław zdecydowanie wygrał ze Szkołą Podstawową nr 1 z Opola 16:4 i zdobył puchar Memoriału. Mecz o trzecie miejsce rozstrzygnęła dopiero jedenasta seria rzutów karnych (w regulaminowycm czasie był remis) Gdy wydawało się, że czeka nas maraton wykonywania skutecznych rzutów karnych, trener Komprachcic pozwolił stanąć na bramce zawodnikowi z pola. Pewny w rzutach zawodnik z Opola z nr 3 trafił w nogę broniącego. I właśnie o jedną bramkę (obronioną przez zawodnika) lepsi okazali się uczniowie z Komprachcic, czwarte miejsce przypadło drużynie PSP 29 z Opola.

Po uroczystości rozdania nagród na parkiet wyszły zespoły oldbojek ze Startu Opole oraz Otmętu z Krapkowic. Och jak dawny Otmęt grał. Mecz minimalnie wygrały panie z Krapkowic 10:8. Turniej zakończyły występy oldbojów Śląska Wrocław, Oldboys Kraków i Gwardii Opole. Opolanie, którzy mieli kolosalne problemy kadrowe, ze względu na kontuzje czołowych zawodników, zajęli trzecie medalowe miejsce

Można wymienić całą litanię schorzeń jakie usprawiedliwiały nieobecność na parkiecie dawnych ligowców. Ale mecz z Krakowem przegrali minimalnie 7:8. Starsi panowie stawili się tłumnie i w kuluarach wspominali dawne czasy oraz kibicowali koleżankom i kolegom. 

Mecz o I miejsce drużyn szkolnych: MOS Wrocław- PSP1 16:4, mecz o "brąz" SP Komprachcice - PSP nr 29 po rzutach karnych 24:23 (13:13).

5 miejsce zajęła PSP nr 11 Opole, 6 miejsce PSP nr 26 Opole, 7 miejsce PSP nr 24 Opole, 8 miejsce PSP nr 15. Najlepszy strzelec turnieju Rafał Niedziela - MOS Wrocław 30 bramek, najlepszy zawodnik Piotr Wodejko MOS, najlepszy bramkarz Tomasz Jarosz- Komprachcice 

Zdjęcie z tegorocznej dekoracji:

Dekoracja drużyny szkolnej 5 miejsce z V Memoriału im. J.Klempela

W tym roku również nie zabrakło emocji i wspomnień o pamiętnych meczach "Kukusia"

W tle MOS Wrocław (żółte koszulki) zwycięzca Turnieju oklaskuje pokonaną drużynę

Memoriał Jerzego Klempela 2008r