banerozpr70mini70lat OZPRm18 czerwca w sali konferencyjnej Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu uroczyście obchodzono 70-lecie powstania Opolskiego Związku Piłki Ręcznej. W uroczystościach brali udział trenerzy, byli zawodnicy oraz działacze opolskiego środowiska piłki ręcznej. Do Opola przyjechali znamienici goście.
W imieniu Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzeja Kraśnickiego dekorował odznakami zasłużonych Vice-Prezes Zarządu ZPRP Witold Kulesza.
Honorowe odznaczenia i listy gratulacyjne Związku Piłki Ręcznej w Polsce otrzymali:
Brązowe Honorowe Odznaki ZPRP: Monika BĄZI, Agnieszka BLOZIK, Adam BOCZARSKI, Stanisław FOLMER, Jakub GNYSZKA, Tomasz JUROS, Melania KESSLER, Marek KWIATKOWSKI, Justyna LIS, Sławomir ŁOZA, Monika MUSIAŁ – BIERNAT, Maciej NAWROCKI , Leonard PIETRUSZKA , Piotr SOŁTYS
Srebrne Honorowe Odznaki ZPRP: Małgorzata GÓRNIASZEK, Violetta GRZEJSZCZAK, Maciej HAUPA, Piotr JAWOREK, Wojciech KNOP, Tomasz KONDZIELA, Andrzej KRAJKA, Piotr ORLIŃSKI, Danuta STANKIEWICZ - PASON, Elżbieta SZAREK
Złote Honorowe Odznaki ZPRP: Wilhelm  ADAMEK, Ewald BUCHMAN, Waldemar GLINIORZ, Jolanta JOCHYMEK, Janusz MAKSYM, Dariusz MAREL, Piotr MLECZKO, Andrzej MOTYKA, Eugeniusz SOLECKI, Mariusz SZYNKLARZ, Arkadiusz TABISZ, Andrzej WIECZOREK

Dekorowani 4

Uroczyste obchody z okazji 70-lecia OZPR Opole odbyły się 18 czerwca 2016r (sobota) w Opolu ul. Piastowska. Galeria zdjęć na FB

70-lecie Opolskiej Piłki Ręcznej. Turnieje o Puchar Prezydenta Miasta Opola

Opole70-lecie Piłki Ręcznej na Opolszczyźnie

Turniej Dzieci o Puchar Prezydenta Opola 4 czerwca 2016 r, Komprachcice, hala OSiR ul. Szkolna 18

Uczestnicy: ŚKPR Świdnica, Orlik Brzeg, Orzeł Opole, OSiR Komprachcice

Wyniki gier:

 OSiR Komprachcice – Orzeł Opole 16:13
 ŚKRP Świdnica – Orlik Brzeg 18 : 12
 OSiR Komprachcice – Orlik 20 : 13
 Orzeł Opole – ŚKPR Świdnica 12:22
 Orzeł Opole – Orlik Brzeg 17 : 14

OSiR Komprachcice – ŚKPR Świdnica 17:16

Kolejność turnieju: I miejsce OSiR Komprachcice 6 pkt, II miejsce ŚKPR Świdnica 4 pkt, III miejsce Orzeł Opole 2 pkt, IV miejsce Orlik Brzeg 0 pkt
                    
                 
        Turniej Oldboyów o Puchar Prezydenta Opola 4 czerwca 2016 r, Komprachcice, hala OSiR ul. Szkolna 18

Uczestnicy: Śląsk Wrocław, Sympatycy Piłki Ręcznej Stal Zawadzkie, 4 EVER YOUNG Grodków, Oldboy Komprachcice

Rozkład gier:
1. 13.40 – 14.20 – OSiR Komprachcice – Stal Zawadzkie
2. 14.20 – 14.50 – Śląski Wrocław – 4 Grodków
3. 14.50 – 15.20 – Komprachcice – 4 Grodków
4. 15.20 – 16.20 – Śląsk Wrocław – Stal Zawadzkie
5. 15.50 – 16.20 – Stal Zawadzkie – 4 Grodków
6. 16.20 – 16.50 – Komprachcice – Śląsk Wrocław
            17.00 – Uroczyste zakończenie  

3 czerwca 2016 roku rozegrany został w Krapkowicach wojewódzki turniej finałowy Szczypiorniak na Orlikach w kategorii dziewcząt.

Grupa A : 1. PSP Otmuchów 2. PSSP Krapkowice 3. ZSP Mąkoszyce

WYNIKI ZAWODÓW    
10 00    PSSP Krapkowice  - ZSP Mąkoszyce   10 – 0 (6 – 0) 
11 00    PSP Otmuchów        ZSP Mąkoszyce    20 – 0 (11 – 0)
12 00    PSSP Krapkowice    PSP Otmuchów   2 – 7 (2 - 5 )                              

GRUPA  B : 1. PSP 3 Grodków  2. ZS Dąbrowa 3. PSP  nr 24 Opole

WYNIKI ZAWODÓW    
10 30    PSP  nr 24 Opole - ZS Dąbrowa  6 - 5 (4 – 2)  
11 30    PSP 3 Grodków - ZS Dąbrowa  9 – 2 (3 – 0)    
12 30    PSP 3 Grodków - PSP  nr 24 Opole 11 – 6 (5 – 3)

(Zespoły PSP z OS Dobrzeń Wielki i PSP Strojec nie stawiły się na zawodach finałowych z powodu gry w turnieju i wycieczki szkolnej.)
Brak zgody koordynatora ZPRP na inne terminy.

Godzina 13 00 o III miejsce PSSP Krapkowice - PSP  nr 24 Opole 3 – 4 (2 – 2), Godzina 13 30 o I miejsce PSP Otmuchów -  PSP 3 Grodków  7 – 5 (4 – 4), awans do Finału Ogólnopolskiego PSP Otmuchów

Druzyny dz

2 czerwca 2016r odbył się w Grodkowie turniej finałowy wojewódzki Szczypiorniak na Orlikach 2016r w kategorii chłopców.

Grupa A : 1. PSS 5 Krapkowice 2. PSP 3 Brzeg 3. PSP z OS Dobrzeń Wielki
WYNIKI ZAWODÓW  GRUPA A dzień 2 czerwca (czwartek)
godz. zespół - zespół

10 30 PSP 3 Brzeg - PSP z OS Dobrzeń Wielki 13 – 11 (5 – 4), 11 30 PSP z OS Dobrzeń Wielki - PSS 5 Krapkowice 8 – 9 (4 – 6), 12 30 PSS 5 Krapkowice - PSP 3 Brzeg 6- - 10 (4 – 5)

Grupa B 1. PSP 1 Opole 2. PSP 3 Grodków 3. PSP 1 Kolonowskie 
WYNIKI ZAWODÓW GRUPA  B dzień 2 czerwca (czwartek)
Godzina    A    B   
10 00 PSP 3 Grodków - PSP 1 Kolonowskie 7 – 2 (2 – 2), 11 00 PSP 1 Kolonowskie- PSP 1 Opole 8 – 2(6 – 2), 12 00 PSP 3 Grodków - PSP 1 Opole 12 – 2 (8 – 1)

Zespoły   PSP 5 Kluczbork i PSP 24 Opole nie stawiły się na zawodach finałowych PSP 24 Opole z powodu udziału w wycieczkach szkolnych. Brak zgody koordynatora ZPRP na inne terminy.

Godzina 13 00 O III miejsce 2A PSP z OS Dobrzeń Wielki - 2B PSP 1 Kolonowskie 5 -10 (4 – 3), Godzina 13 30 O I miejsce 1A PSP 3 Brzeg - 1B PSP 3 Grodków 9 – 15 (3 -8) awans do Finału Ogólnopolskiego -  PSP 1 Kolonowskie

(zespoły PSP 3 Grodków i PSP 3 Brzeg zrezygnowały z udziału w turnieju ogólnopolskim z powodu udziału w finale rozgrywek szkolnych)

Drużyna, z Kolonowskiego uzyskała awans do Finału Ogólnopolskiego

PSP1Kolonowskie