SP JPasonZ olbrzymim żalem informujemy, że w dniu 12 lutego 2021 roku odszedł od nas na zawsze, Wielki Człowiek, zacny sędzia, wychowawca wielu pokoleń sędziów piłki ręcznej, kolega Jerzy Pasoń. 

Z okazji jubileuszu delegatów sedziowskich ukazała się także w zeszłym roku dwukartkowa notatka o Jerzym Pasoniu, którą zamieszczamy poniżej.

 

Jurij 1

Zo


Zobacz co napisaliśmy na kartkach historii o Panu Jerzym Przeczytaj

Jurij 2

Janusz KowalskiZ głębokim żalem informujemy, że dzisiaj rano (12 marca) po ciężkiej i długotrwałej chorobie zmarł Janusz Kowalski – długoletni sędzia, delegat ZPRP, a przede wszystkim wspaniały i życzliwy ludziom człowiek.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 15 marca br. /sobota/ o godz.13.10 na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

W dniach 07-08.09.2013 w Suchym Borze odbyła się tegoroczna kursokonferencja sędziów OZPR. W programie przewidziano szkolenie merytoryczne z zakresu przepisów i regulaminów, które będą obowiązywały w sezonie 2013/2014. Poruszano także tematy związane z pracą i wizerunkiem sędziego piłki ręcznej. Ponadto wszyscy opolscy sędziowie zostali sprawdzenie pod kątem przygotowania sprawnościowego (Test Cooper'a) oraz znajomości przepisów i regulaminów(katalog IHF, test szukany, test z regulaminów młodzieżowych). Podczas zajęć szkoleniowych opierano się także na materiałach przedstawianych na ogólnopolskim seminarium sędziów, które odbywało się w tym roku w Olsztynie od 30.08-01.09.2013.

Komisja Sędziowska Opolskiego ZPR życzy wszystkim w nadchodzącym sezonie 2013/2014 samych trafnych gwizdów !