Plakat Plazowka OK mWyniki Mistrzostw Województwa. 25 lipca 2020 roku na nowo otwartym boisku do piłki ręcznej plażowej odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Opolszczyzny, będące eliminacjami do Mistrzostw Polski. Mecze rozegrano w kilku kategoriach. Przy pięknej pogodzie w sobotę rozegrano wiele ciekawych setów. Poniżej wyniki.

Kategoria: Juniorka Młodsza: UKS Handball 2019 Kolonowskie – UKS Pawonków 0:2

I miejsce - UKS Pawonków 
II miejsce UKS Handball 2019 Kolonowskie 0:2

Najlepsza zawodniczka zespołu : - Paulina Kostyra UKS Pawonków - Magdalena Laski - Kolonowskie

Kategoria Junior Młodszy: Orzeł Opole 1 – UKS Pawonków 2:0, Orzeł Opole 2 – UKS Pawonków 1:2 , Orzeł Opole 1 – Orzeł Opole 2  2:0

I miejsce – Orzeł Opole 1, II miejsce – UKS Pawonków, III miejsce – Orzeł Opole 2 

Najlepszy zawodnik zespołu: - Dawid Lukosek UKS Pawonków, - Szymon Chmielewski – Orzeł 1 , - Jakub Luksa – Orzeł 2
Kategoria Młodziczki: UKS Pawonków – UKS Handball 2019 Kolonowskie  2:0

I miejsce UKS Pawonków, II miejsce UKS Handball 2019 Kolonowskie

Najlepsza zawodniczka z zespołu: - Wiktoria Dębska – UKS Pawonków, - Emilia Fablewski – UKS Handball 2019 Kolonowskie 

Druzyny piasek

Plakat Plazowka OKMistrzostwa województwa w piłce ręcznej palżowej. 25 lipca 2020r wspólnie z Orłem Opole będziemy mieli przyjemność zorganizować pierwsze wojewódzkie Mistrzostwa w popularnej "plażówce". 

Rozgrywki odbędą się w kategoriach młodzieżowych - Młodziczka, Młodzik, Juniorka Młodsza, Junior Młodszy. Zawody będą jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Polski.

Wydarzenie będzie połączone z Festiwalem Piłki Ręcznej plażowej oraz oficjalnym otwarciem nowego obiektu sportowego do gry w piłkę ręczną plażową przy ulicy Kowalskiej 2. Serdecznie kibiców zapraszamy. Plakat Orzeł Opole.

Strategia postępowania w trakcie meczu i okresie przygotowań do meczów. Wdrożenie pozwoli ograniczyć ryzyko infekcji Covid-19 wśród uczestników.

Najważniejsze są zalecenia, dotyczące szczególnej ostrożności przed przyjazdem na mecz:

1) Organizator powinien wyznaczyć osobę lub osoby z kompetencjami medycznymi do nadzorowania kwestii medycznych i epidemicznych. Zadaniem tej osoby powinna być ocena ryzyka medycznego i wdrażanie działań diagnostycznych i sanitarnych.

2) Przed przyjazdem na mecz uczestnicy (wszyscy, nie tylko zawodnicy) powinni unikać szerokich kontaktów i w miarę możliwości utrzymywać reżim zbliżony do izolacji przez okres przynajmniej 7 dni (okres monitorowania)

Izolacja oznacza istotne ograniczenie kontaktów z innymi osobami w taki sposób, żeby w wyznaczonym okresie monitorowania mieć kontakt z bardzo małą liczba osób i żeby przez cały czas monitorowania były to te same osoby. Ta sama zasada dotyczy osób z Państwa najbliższego otoczenia. Na koniec okresu monitorowania, osoba pozostająca pod nadzorem musi potwierdzić, że w całym okresie objętym monitorowaniem nikt z osób, z którymi miała kontakt nie zachorował na Covid-19 i nie miał objawów infekcji, oraz, że nie zachorował i nie miał objawów infekcji nikt z kim kontakty utrzymywały osoby z najbliższego otoczenia.

Należy również samodzielnie monitorować swoje środowisko w celu identyfikacji osób zainfekowanych lub potencjalnie kontaktujących się z osobami zainfekowanymi. W razie wystąpienia takiej sytuacji – zdarzenia, należy skontaktować się osobą wyznaczoną przez organizatorów do nadzorowania kwestii medycznych i epidemicznych, w celu oszacowania ryzyka i ustalenia dalszego postępowania. W przypadku wystąpienia u siebie nawet drobnych objawów infekcji, również należy skontaktować się z osobą wyznaczoną do nadzoru.

W przypadku wystąpienia sytuacji wątpliwej osoba odpowiedzialna za nadzór powinna mieć kompetencje do wykluczenie osoby zwiększonego ryzyka z udziału w meczu barażowym lub zalecenia wykonania konsultacji i/lub badań w celu wykluczenia infekcji Covid-19.

Jeżeli chodzi o sam mecz  to uczestnicy powinni realizować zalecenia obowiązujące ogólnie: unikać zbędnych kontaktów fizycznych, nosić maseczki w przestrzeniach kontaktu z osobami spoza własnej grupy, myć i dezynfekować ręce, zgłaszać do osoby nadzorującej sytuacje wątpliwe oraz oczywiście niezwłocznie zgłaszać wystąpienie objawów infekcji.

Na arenie sportowej powinien być zapewniony szeroki dostęp do środków odkażających.

Każdy uczestnik jest zobowiązany do posiadania w dniu meczu wydrukowanej i uzupełnionej ankiety i przekazania jej Organizatorowi.

Pozdrawiam

Piotr Mystkowski, Komisarz Rozgrywek ZPRP, Związek Piłki Ręcznej w Polsce ul. Puławska 300A; 02-819 Warszawa
telefon: +48 (22) 892 90 11 mobile: +48-505-926-710  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www: www.zprp.pl

Od początku maja 2020 roku piłka ręczna plażowa wyszła na boiska piaskowe i zaczęliśmy prowadzić zajęcia zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Być może już wkrótce będziemy mieli możliwość rozpoczęcia rozgrywek młodzieżowych w Systemie Sportu Młodzieżowego oraz seniorskich o mistrzostwo Polski. Dlatego warto wiedzieć co się dzieje na piasku w 2020 roku.

LOGOTYP plazowa

  1. Piłka Ręczna Plażowa w Systemie Sportu Młodzieżowego

Piłka Ręczna Plażowa od 2020 roku została włączona do Systemu Sportu Młodzieżowego. Przed rozpoczęciem pandemii udało się nam przedstawić do Instytutu Sportu propozycję punktacji i rozpocząć pracę nad regulaminami, tworząc założenia do rozgrywek. Niewątpliwe dopiero czas pokaże co z tego będziemy w stanie w tym roku zrealizować, jednak pewnym jest, że rozgrywki piłki ręcznej plażowej będą mogły drużynom i okręgom przynosić punkty. Tu można przeczytać o założeniach do organizacji rozgrywek piłki ręcznej plażowej w SSM

Wszystkie informacje dotyczącego tego co już zostało zrobione znajdziecie Państwo na stronie www - Piłka Ręczna Plażowa w Systemie Sportu Młodzieżowego

 

  1. zRęcznie kręcimy na piasku, edycja III/2020

Wystartowaliśmy z III edycją programu „zRęcznie kręcimy na piasku”. Na razie przyjmujemy zgłoszenia chętnych do udziału. Tutaj można znaleźć wszystkie informacje dotyczące tegorocznej edycji. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

              Wszystkie informacje dotyczącego tego co już zostało zrobione znajdziecie Państwo na stronie www – zRęcznie kręcimy na piasku

 

  1. Materiały szkoleniowe i dydaktyczne

Na naszej stronie Edukacja cały czas dostępne są materiały szkoleniowe z piłki ręcznej plażowej, które mogą służyć nie tylko do kształcenia z plażówki, ale także jako inspiracja do zajęć z piłki ręcznej na świeżym powietrzu możliwym już dziś do realizacji dzięki programowi odmrażania sportu przedstawionym przez Panią Minister.

Tutaj można znaleźć filmy z materiałami dydaktycznymi, podstawami plażówki i ciekawostkami na temat tej dyscypliny -> FILMY

Tutaj można znaleźć publikacje o pozytywach trenowania na piasku, zdrowym odżywianiu, ale także podsumowania poprzednich sezonów, a nawet manual IHF jak organizować imprezy na piasku -> PUBLIKACJE