baner

RozgrywkiPL

YouTube ZPRP

W rozegranych w Dzierżoniowie w dniach 29.04-2.05.2024r zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców, reprezentacja Opolskiego (wiek 14-15 lat) zajęła szóste miejsce.

OOM Opolskie

W fazie eliminacyjnej, w grupie F, nasza kadra dwukrotnie przegrała jedną bramką, gdy rozgrywano mecze 2x20 minut. Zajmując czwartą lokatę zmierzyć się musieliśmy o miejsca 5-8 z kadrą Śląskiego i gospodarzy, Dolnośląskiego. Te mecze rozegrano w czasie 2x25 minut. Wyniki: Opolskie - Lubuskie 25:26, Opolskie - Wielkopolskie 28:29, Pomorskie - Opolskie 25:19

półfinał I (MAZOWIECKIE – POMORSKIE) 25 -24, półfinał II (MAŁOPOLSKIE – WIELKOPOLSKIE) 22  – 27

mecz o miejsca 5-8 I (ŚLĄSKIE – OPOLSKIE) 24 – 28, mecz o 5. miejsce OPOLSKIE – DOLNOŚLĄSKIE wygrana gospodarzy

Kolejność miejsc:  1. Wielkopolska 2. Pomorskie 3. Małopolskie 4. Mazowieckie 5. Dolnośląskie 6. Opolskie 7. Śląskie 8. Lubuskie