KPR Gwardia Opole zagra z Wisłą Płock w półfinale Superligi o medal. Opolanie 6.05.2018r rozegrali bardzo dobry, rewanżowy mecz ćwierćfinałowy z Górnikiem Zabrze. Mając czterobramkową zaliczkę (28:24) z pierwszego meczu (co było dużą niespodzianką) pojechali do Zabrza z wolą zwycięstwa. Początek meczu mieli rewelacyjny, gdyż prowadzili 0:3, także po kwadransie gospodarze musieli gonić wynik 8:10. Wprawdzie pod koniec pierwszej części gra się wyrównała i Górnik zdobywał bramki kontaktowe (w 27 minucie był pierwszy remis) ale to opolanie po pierwszych 30 minutach (połowa zakończyła się remisem 14:14)  byli bliżsi awansu.
W drugiej połowie niewiele się zmieniło, to goście dyktowali szybsze tempo i odskoczyli od 39 minuty na dwie, potem trzy bramki różnicy.
Gwardziści grali do końca skoncentrowani, skutecznie w obronie i w 51 minucie prowadzili 19:22. Opolscy kibice uwierzyli w końcowy sukces w dwumeczu już wcześniej. Gdy bilans w dwumeczu był korzystny dla opolan, w końcówce gwardziści nieco odpuścili i pozwolili na końcowy wynik 25:23, który premiuje ich meczem w półfinale z Wisłą Płock.
W Zabrzu pewnego rodzaju niespodzianka stała się faktem, choć widoczna była absencja Galii i Tomczaka, to gwardziści zagrali skuteczniej i dojrzalej od faworyzowanych gospodarzy.
W starciu dojrzałej już młodości i doświadczenia opolanie okazali się wygranymi. Należy pochwalić myśl trenerską i taktykę gry w Zabrzu gości.
W sezonie 1963/64r pod wodzą trenera Edwarda Hyli, gwardziści (KS Gwardia) zdobyli brązowy medal ekstraklasy. Jest okazja aby po latach sukces ten co najmniej powtórzyć. Fot. KPR Gwardia

trener GornikaTrenerzy Gwardii

Mastersi zaczęli sezon 2024-2025

W ślad za młodszymi rocznikami, które zaczęły rozgrywki ligowe lub młodzieżowe, sezon 2024-2025 zaczęli Mastersi. Docierają do nas informacje z turniejow, gdzie drużyna żeńska z Brzegu, męskie zespoły z Grodkowa, Opola oraz Brzegu zdobywają nagrody zespołowe i indywidualne.

MZKOrlik

Handball Masters Opole

Szczegóły wydarzeń i wyniki turniejów Masters odnaleźć można na stronach Facebook opolskich drużyn.

For Ever Young Grodkow

Opolska liga młodzieżowa 2024-2025

W październiku 2024r rozpoczęły się rozgrywki opolskiej ligi młodzieżowej WYNIKI ,podobnie jak w roku ubiegłym zgłosiły się drużyny z Oławy (młodziczki, młodziczki U13/U12, juniorzy, juniorzy młodsi, młodzicy, młodzicy U13/U12). Kategoria młodzik u dziewcząt i chłopców została podzielona na dwie grupy, w tym młodsza młodziczka U13/U12 i młodszy młodzik U13/U12